Британія надає Україні реактивні системи залпового вогню M270 з дальністю 80 км

M270

Збройні Сили України вдячні Уряду та народу Великої Британії за підтримку суверенітету, територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом та за ухвалене рішення про надання Україні реактивних системи залпового вогню M270, про що оголосив Міністр оборони Великої Британії Високодостойний Бен Уоллес 6 червня 2022 року у заяві, опублікованій на офіційному веб-сайті Уряду Великої Британії від імені Міністерства оборони Великої Британії.

“Міністр оборони Бен Воллес оголосив, що Велика Британія відправить пускові установки M270, які можуть вражати цілі на відстані до 80 км за допомогою високоточних керованих ракет.
– Британія передасть Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), щоб допомогти країні захиститися від російської агресії, – заявив міністр оборони.
Сучасна система озброєння M270, яка може вражати цілі на відстані до 80 км з високою точністю, надасть значного збільшення можливостей українських військ. Рішення Великої Британії було тісно узгоджено з рішенням США надати ракетну артилерійську систему підвищеної мобільності (HIMARS) – варіант РСЗВ (MLRS).
Крім цієї системи озброєння, Велика Британія також постачатиме боєприпаси M31A1 у великих масштабах.
Рішення Бена Воллеса прийнято у відповідь на запити Збройних Сил України щодо високоточної зброї більшої дальності, щоб захистити себе від російської важкої артилерії, яка використовується для руйнівного впливу на східному Донбасі.
Міністр оборони Бен Воллес сказав:
“Велика Британія підтримує Україну в цій боротьбі та бере на себе провідну роль у забезпеченні її (України – прим. пер.) героїчних військ необхідною зброєю, необхідною для захисту своєї країни від неспровокованого вторгнення. Якщо міжнародна спільнота й надалі підтримуватиме її, я вірю, що Україна зможе перемогти.”
“Оскільки тактика Росії змінюється, так само (змінюється – прим.пер.) і наша підтримка Україні. Ці дуже потужні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого використання далекобійної артилерії, яку сили Путіна використовували без розбору, щоб зруйнувати міста.”
Українські військові навчатимуться використовувати пускові установки у Великій Британії, щоб вони могли максимально підвищити ефективність систем. Раніше Британія оголосила, що українські військовослужбовці будуть навчені використовувати різноманітну бронетехніку, яку передала Велика Британія, зокрема “Мастиф”, “Хаскі” і “Вовкодав” (Mastiff, Husky and Wolfhound).
Велика Британія була першою країною Європи, яка постачала летальну допомогу Україні, і з тих пір надала Збройним Сила України тисячі протитанкових ракет, протиповітряних систем та бронетехніки.
Британія також взяла на себе провідну роль у координації міжнародних пожертвувань військової допомоги: Бен Воллес провів дві міжнародні конференції донорів для координації підтримки з боку 35 країн-партнерів, тоді як літаки Королівських Повітряних Сил перевезли в Україну тисячі тонн військової допомоги від донорів з усього світу.
Велика Британія продовжить надавати допомогу, щоб забезпечити Україні те, що їй необхідно для захисту від жорстокої російської агресії.”

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа