Українські лікарі-біотехнологи взялися за лікування особливого пацієнта. Кілька днів тому травмованому бійцю Роману провели невелику операцію із застосуванням новітніх біотехнологій. Унікальність методики полягає в тому, що лікування мусить допомогти у відновленні ураженої нервової тканини.
Фінансування вартісного лікування забезпечують волонтери People’s Project http://www.peoplesproject.com/ за допомоги пожертв народу.
Поміж інших учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» http://www.peoplesproject.com/
Саму травму Роман отримав при обороні Донецького аеропорту. Хвилею близького вибуху чоловіка кинуло на тверде, він тяжко травмував спину. Вже у лікарні, після первинних досліджень, стало зрозуміло: через пошкодження спинного мозку Роман отримав парез ніг нижче колін. Півтора роки лікування лише підтвердили загрозливий діагноз – надії на відновлення практично немає. Розуміючи, що альтернативою є довічне каліцтво, Роман долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених». За рахунок народних пожертв, вартість лікування було одразу ж оплачено, і за бійця узялись фахівці.
Сьогодні лікарі обережно стверджують: нервові клітини дуже повільно, але таки відновлюються. Проте цей процес дуже довготривалий, і про якесь суттєве відновлення можна говорити радше у випадку периферійної іннервації. Якщо мова йде про невеликі нервові шляхи, за роки сподівань можна таки дочекатися якогось прийнятного результату. Якщо ж мова про тяжкі травми спинного мозку, то надії просто майже немає. Такі травми є практично вироком: вони навічно приковують людей до інвалідного візка або ліжка без найменшої надії на одужання.
Застосування клітинних технологій для лікування подібних травм — дійсно прорив у науці і зокрема медицині. Досьогодні вся робота обмежувалася теорією і широкого застосування не набула. Зокрема американські науковці медичного центру Rush University Medical Center минулого року обережно повідомили про початок подібних практичних досліджень. За їхніми словами, введення специфічних стовбурових клітин у місце ураження дозволяє активізувати та прискорити природній процес відновлення нервової тканини з надією на подальше повернення функцій паралізованих кінцівок.
Насьогодні за напрямком нейрореабілітації в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» поки проходять четверо бійців. Зокрема Юрій, який є одним з перших учасників проекту, практично завершив основний курс лікування. У 2014-2015 роках за допомогою клітинних технологій йому відновили плечову кістку, яка була повністю розтрощена. Залишився забій спинного мозку, який, після кульового ураження хребта, позбавив ноги Юрія чутливості. У цьому році проект взявся за відновлення нервової тканини бійця, і помітні успіхи вже є – ноги стали більш чутливими та «живішими». Чекаємо більш помітних результатів протягом кількох місяців.
Варто зауважити, що медицина — та галузь, де має свій вплив безліч факторів, і чіткої певності у кінцевому результаті не може бути навіть у разі найпростіших медичних втручань. Застосування клітинних технологій у лікуванні нейротравм поки що не дає стовідсоткових гарантій успіху та повного відновлення пацієнта. Проте треба розуміти: альтернативою цьому є повна інвалідність, а у разі лікування шанси на відновлення і справді є.