Associated Press: США у березні таємно передали Україні далекобійні ракети ATACMS

Сполучені Штати таємно передали ЗСУ далекобійні ракети ATACMS минулого місяця, ще до ухвалення законопроєкту про допомогу Україні.

Про це заявили двоє американських чиновників на умовах анонімності, передає Associated Press.

Зазначається, що значна кількість з цих ракет ATACMS увійшли до пакета допомоги від США на суму у $300 мільйонів, оголошеного у березні 2024 року.

Посадовці не назвали точну кількість ракет, переданих для української армії, однак розповіли, що інформація про поставку замовчувалася настільки, що останніми днями законодавці вимагали від США надіслати зброю, не знаючи, що вона вже в Україні.

За даними AP, Україна використовувала далекобійні ракети для ударів по територіях, контрольованих росією, зокрема для удару по російському військовому аеродрому у Криму минулого тижня.

Заступник речника Державного департаменту Ведант Пател підтвердив таємне надання Україні ракет ATACMS.

“Так, я можу підтвердити, що Сполучені Штати забезпечили Україну ракетами більшого радіусу дії ATACMS за розпорядженням президента”, — сказав Пател.

Він додав, що відправку було здійснено в межах пакета допомоги, оголошеного США 12 березня, і ці ракети прибули в Україну у квітні.

“Ми не анонсували цього, щоби забезпечити оперативну безпеку України на її прохання”, — додав заступник речника Держдепу.

Джерелa: ap  &  uapost.us

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа