Архів національної пам’яті запрошує підписатися на свою сторінку в Instagram

Посилання на сторінку Архіву національної пам`яті в Instagram: https://www.instagram.com/hdauinp/

archive

На сторінці @hdauinp публікуються цікаві фотографії та історії з відкритих архівів репресивних органів СРСР за 1917-1991 роки, пости про відомих репресованих українців, розповіді про людей, яким Архів національної пам’яті допоміг знайти правду про репресованих родичів в архівах.

Команда Архіву у доступній формі розповідає не лише про невідомі сторінки з української історії періоду СРСР, але і показує залаштунки своєї роботи, знайомить зі співробітниками та робочим процесом.

Вже найближчим часом на сторінці розпочнуться онлайн-ефіри, лекції з істориками, архівістами та журналістами.

“Ми переконані, що державні установи, у тому числі архіви, мають спілкуватися з аудиторією сучасно. Створюючи Instagram, ми маємо на меті зацікавити справжньою історією СРСР молоду аудиторію. Показати, що це був не тільки час смачного морозива й ковбаси, а диктатури, репресій, утисків прав та свобод людини, які торкнулися ледь не кожної української сім’ї, – каже директор ГДА УІНП Ігор Кулик. – Також наша команда прагне розвінчати міф, що архіви – це щось складне, нецікаве та старомодне, навпаки у них зберігається чимало унікальної та цікавої інформації”.

Instagram-сторінка Архіву національної пам`яті працює з 3 грудня 2020 року. Наразі на ній опубліковано 37 постів, підписано майже 700 користувачів.

Інформаційна довідка:

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті (ГДА УІНП) або Архів національної пам`яті створений в червні 2019 року на виконання Закону України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”. Головне завдання інституції – забезпечення вільного доступу до цієї інформації.

Архів має сконцентрувати в собі весь масив історичних даних за 1917-1991 роки від усіх силових органів, які ще досі зберігають документи Радянського союзу. Зокрема таких як Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, органи прокуратури та суди.

Створення подібних архівів – це європейська практика. Такі установи вже десятиліттями існують у близьких і не дуже сусідів України, які також були у складі або під контролем СРСР. Зокрема, це Німеччина, Литва, Чехія, Польща, Угорщина.

У травні 2020 року при ГДА УІНП відкрито Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Цей сервіс безкоштовно надає консультації тим, хто хоче дізнатися про долю репресованих у 1917-1991 роках, допомагає написати правильні звернення в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події. Послугами центру вже скористалися більше тисячі людей.

У червні 2019 року Архів національної пам’яті отримав будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у Києві, отримав позитивний висновок щодо проєкту реконструкції приміщення. Втім весною 2020 року в Архіву забрали 67, 8 млн. грн., виділених на перший етап реконструкції, у фонд боротьби з коронавірусом. У бюджеті на 2021 рік грошей на реконструкцію Архіву не передбачили.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа