Архів національної пам’яті отримав 100 млн грн на реконструкцію приміщення у 2022 році

Архів національної пам’яті

Це рішення затверджене в новому бюджеті України і вже опубліковане на сайті Верховної Ради: https://bit.ly/3dUsY0D

Команда Архіву національної пам’яті радіє, що будівництво зрушить із мертвої точки, на якій стояло майже 2 роки. Ми довели, що навіть не маючи документів та фінансування на реконструкцію, можемо робити великі освітні проекти, допомагати українцям відновлювати історії своїх родин, а репресованим радянською владою – відновити свої чесні імена.

Це тільки початок. Тому вдячні Кабінету Міністрів України, Міністерству культури та інформаційної політики України, Верховній Раді України та Українському інституту національної пам’яті за розуміння важливості створення Архіву національної пам’яті – найбільшого архіву репресивних органів у Європі.

Але передусім команда Архіву висловлює вдячність людям, які підтримували нас – інформаційно, відвідуючи екскурсії та заходи, підписуючи звернення щодо відновлення реконструкції.

Переконані, саме видима підтримка та бажання українців мати Архів національної пам’яті стали важливим аргументом для повернення фінансування.

Ми й надалі триматимемо у курсі всіх новин та подій, що стосуватимуться будівництва!

З повагою, команда Архіву національної пам’яті

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП) або Архів національної пам’яті створений в червні 2019 року на виконання Закону України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”. Головне завдання інституції – забезпечення вільного доступу до цієї інформації.

Архів має сконцентрувати в собі весь масив історичних даних за 1917-1991 роки від усіх силових органів, які ще досі зберігають документи Радянського союзу. Зокрема таких як Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, органи прокуратури та суди.

Створення подібних архівів – це європейська практика. Такі установи вже десятиліттями існують у близьких і не дуже сусідів України, які також були у складі або під контролем СРСР.  Зокрема, це Німеччина, Литва, Чехія, Польща, Угорщина тощо.

У червні 2019 року Архів національної пам’яті отримав будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у Києві, одержав позитивний експертний висновок щодо проєкту реконструкції приміщення. Втім весною 2020 року в Архіву забрали 57,6 млн. грн., виділених на перший етап реконструкції, у фонд боротьби з коронавірусом. Відтоді будівництво Архіву стояло на паузі.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа