Апеляційний суд у Перемишлі підтвердив вину нападників на українську ходу

У Перемишлі відбулось засідання апеляційного суду, під час якого суд підтвердив рішення першої інстанції: винними є всі 20 нападників на Пикулицьку ходу 26 червня 2016 року.

„Вони, діючи спільно та у змові, навмисно перешкодили греко-католицькій релігійній процесії. Згідно з попереднім рішенням «зловмисники образили учасників процесії з огляду на їхню українську національність, публічно зневажили, вживаючи вульгарних слів, а також насильно втрутилися в процесію і перешкоджали людям, які знаходились на чолі процесії, не даючи їх можливості продовжувати ходу (статті кримінального кодексу 195 р.1, 257, 191 р.1)», – йшлося у рішенні, яке виніс суд ще 17 квітня.

pikulichi2

П’ятьох чоловіків було визнано додатково винними у нападі на Зенона Куцабу: зловмисники били учасника процесії, шарпали його одяг. Кожному з них суддя призначила також по 500 злотих компенсації для постраждалого. Також троє обвинувачуваних було визнано додатково винними у нападі на Петра Куцабу (сина Зенона), причому ці дії було скоєно через його українську національність, – повважав суд першої інстанції. Винні отримали покарання строком від 6 місяців до року і двох місяців обмеження волі у вигляді виправних громадських робіт (від 30 до 40 годин на місяць). Вимір покарання, як обґрунтувала суддя, залежав від того, чи звинувачені відбували судове покарання в минулому, а також від кількості винесених їм обвинувачень.

pikulichi

Таке рішення суд першої інстанції прийняв 17 квітня. Після того обидві сторони – позивач – Об’єднання українців у Польщі – та обвинувачені – подали на апеляцію. Звинувачені домагалися скасування рішення суду та визнання їхньої невинності, прокуратура домагалася перенесення коштів процесу на звинувачених, а обвинувач-помічник Петро Тима (який є головою Об’єднання українців у Польщі) вимагав суворішого вироку – позбавлення волі до двох років для тих, хто напав на Зенона Куцабу на фізично затримав процесію, а також про подання інформації про рішення суду до публічного відома.

Апеляційний суд, крім того, вирішив утримати в силі рішення суду першої інстанції, прислухався до позиції прокурора та призначив, що витрати, пов’язані з цим та попереднім процесом, повинні покрити винні, а не держава. Також суд вирішив подати вирок до публічного відома – його опублікують на сайті перемиської поліції, де він висітиме 6 місяців. Натомість суд повважав, що вирок є надто довгим, щоб подавати його для преси.

Суд переконаний: вина 20 засуджених не підлягає жодним сумнівам та зазначив, що процесія на військове кладовище в Пикуличах є вже частиною традиції цього міста, а напад на неї підлягає покаранню на основі кримінального кодексу. Суддя також заявив, що вважає вимір покарання доволі «лагідним», враховуючи той факт, що половина звинувачуваних – попередньо судимі. Їхню поведінку оцінив як псевдопатріотичну та перестеріг винних: якщо вони продовжуватимуть таку діяльність – покарання буде значно суворішим. Риторику, що нібито в Перемишлі поширюється «бандеризація» українського середовища суд оцінив як абсурдну та ірраціональну, а ще порадив звинуваченим перестати дебоширити та влаштовувати розбої, а почати жити, орієнтуючись на кращі вартості.

Вирок не підлягає оскарженню. Апеляційне засідання відбулося в будинку Окружного суду в Перемишлі.

Кася Комар-Мацинська. Фото – Ігор Горків. Наше Слово, Варшава

pikulichi3

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа