Місце: актова зала Головного корпусу Львівської політехніки (адреса вул. С. Бандери, 12).
Коли: 16 травня 2024 року. Початок о 13:30 год.
Цей рік ознаменований 75-літнім ювілеєм координаційної надбудови українських організацій у країнах Європи – Європейського Конґресу Українців (ЄКУ).
ЄКУ – це 75 років кропіткої волонтерської роботи для України в умовах її бездержавності, репресій, політичних ув’язнень, боротьби, проголошення незалежності, становлення, миру та війни.
ЄКУ – це десятиліття титанічних зусиль, згасання та злетів … Однак – жодної хвилини розчарування і зневіри!
ЄКУ – це когорта неймовірних лідерів, серед яких Омелян Коваль, Юрій Рейт, Лідія Райчинець і тисячі тих, хто йшов за ними.
Що знаємо ми про тих, хто так жертовно працював і працює для України? Вони, як наші солдати в окопах і на полі бою, виборюють на європейських просторах право для нас бути почутими! Це наші з вами голоси, які волають про допомогу, це наші справжні друзі, які збирають гуманітарку, дискутують з владою, маніфестують, протестують. Завдяки таким, як вони, нас чують.
Під час події ви матимете унікальну нагоду:
-
Поспілкуватися з лідерами цієї славної української організації.
-
Помандрувати сторінками її історії та познайомитися з минулими й теперішніми очільниками та провідниками.
-
Дізнатися про силу організації та її слабкі сторони, про тиск і вплив на європейських політиків, про відповіді на виклики, які поставило перед ними життя воєнного часу.
Європейський Конґрес Українців (ЄКУ) представлятимуть:
-
Богдан Райчинець – Президент ЄКУ, Голова організації «Українська ініціатива в Чеській Республіці» (Чехія)
-
Зенон Коваль, член екзекутиви ЄКУ, член Ради Директорів Світового Конґресу Українців, політичний радник Товариства Українців у Бельгії (Бельгія)
-
Віктор Бандурчин, секретар ЄКУ, заступник Голови Союзу русинів-українців Словацької Республіки (Словаччина)
-
Роман Микитенко, член екзекутиви ЄКУ, Віцепрезидент Світового Конґресу Українців у Північній Європі, заступник Голови Координаційної ради Асоціації українців в Данії (Данія)
-
Галина Маслюк, членкиня ЄКУ, Голова Товариства української діаспори Греції «Українсько-грецька думка» (Греція)
Для довідки: 1949 року ЄКУ був створений з метою організації роботи українських громад Західної Європи та задля утвердження їхньої провідної ролі в питанні правдивого представлення української національної справи у країнах проживання українців та проведення просвітницько-агітаційної діяльності серед корінного населення щодо утвердження віковічної ідеї українського народу здобути незалежність і створити самостійну, соборну українську державу.
Сьогодні ЄКУ працює задля підтримки та розвитку українського світу, стійкої допомоги та адвокації України на її євроатлантичному шляху, а також для забезпечення потреб вимушених мігрантів після початку повномасштабного вторгнення.
ЄКУ об’єднує організації з 20 країн.
Вхід вільний.