Анонс: журналістський Вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні

Holodomor-85-Final

До 85 річниці трагедії

Найтемніша сторінка в українській історії ХХ століття з найбільшими людськими втратами. Найжорстокіший злочин радянської влади проти українського народу – Голодомор 1932–1933 років. За статистикою і підрахунками вчених, демографічні втрати сягають від 4 до 10 мільйонів загиблих.

Сталін знехтував усіма людськими цінностями, а перш за все – життям людини, і свідомо прирік мільйони українців на смерть. Світ визнає злочин Радянського Союзу, Росія ж запевняє, що голоду не було, а була посуха і помирали не лише українці, а й інші національності.

Сьогодні спостерігаємо позитивну динаміку визнання світом Голодомору актом геноциду українського народу. Лише впродовж останніх двох місяців відбулося кілька подій, пов’язаних із цією трагедією. У Торонто (Канада) встановлено меморіал жертвам Голодомору (21 жовтня), Сенат Сполучених Штатів Америки визнав Голодомор 1932–1933 років актом геноциду (4 жовтня ), а 7 листопада штат Вірджинія став вісімнадцятим у США, який визнав Голодомор геноцидом і приєднався до заходів вшанування памяті жертв трагедії.

У контексті інформаційної війни і сучасних подій на Сході України, важливо пам’ятати, який шлях пройшла українська нація до здобуття своєї незалежності. І у той час, коли світ визнає цю трагедію геноцидом, «дружній народ» знову виступає агресором. Тому завдання нашого покоління полягає у тому, щоб зберегти пам’ять про загиблих, а на офіційному рівні продовжувати роботу для засудження винних у цій масштабній катастрофі ХХ століття.

Студенти факультету журналістики запрошують усіх для вшанування памяті тих, хто загинув у нечесній боротьбі життя проти смерті, хто загинув від рук «червоного звіра».

У програмі вечора – відтворення тогочасних подій і їхніх наслідків у художньо-мистецькому та театральному баченні, перегляд авторського ролика про найбрехливішого журналіста ХХ століття У. Дюранті та багато ін.

Вечір памяті відбудеться 21 листопада (середа) 2018 року у Першій львівській Медіатеці, за адресою вул. Мулярська, 2а о 16:30.

Організатор вечора – кафедра української преси.

Учасники – студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Вхід вільний

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа