Анонс: боротись і перемагати! Публічна розмова з Віталієм Марківим про Майдан і війну

Марків11

Подія:
– Публічна розмова про Майдан, війну та судовий процес
– Передача особистих артефактів у Національний музей Революції Гідності
• Учасники:
– Віталій Марків, військовослужбовець Національної гвардії
– Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності
– Ольга Токарюк, журналістка-розслідувачка, авторка фільму про Віталія Марківа “Між двох вогнів”
• Місце:
– Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану на майдані Незалежності, 18/2, II поверх Будинку профспілок
• Час:
– 29 жовтня 2021 року, 18:30–20:00
Учасник Майдану та війни Віталій Марків у розмові з генеральним директором Національного музею Революції Гідності Ігорем Пошивайлом пригадає зиму 2013–2014 року та передасть у Музей особисті реліквії того часу.

Те, як громадянин Євросоюзу Віталій Марків пройшов Революцію Гідності в Києві, війну на сході України та в’язницю в Мілані, – така історія, про яку можна сказати: один за всіх, і всі за одного. Емігрант повернувся в серце української столиці, коли над рідною державою нависла загроза. Після активної участі в подіях Майдану й АТО Віталій вирішив відвідати Італію – і потрапив там під слідство. Судовий процес над ним показав відчутну насиченість Європи російськими міфами щодо України та засвідчив методичну роботу Москви над масованим подаванням і поширенням потрібних їй поглядів.

Цього місяця в Києві у Віталія Марківа народився син. А хто знає, якою була б доля військовослужбовця, якби на захист його, звинуваченого в убивстві репортера, не встали українські журналісти, правозахисники, дипломати та багато інших небайдужих громадян.

Судовий процес над солдатом міг – за російським сценарієм – стати прикрим тавром для України в західному інформаційному просторі, натомість масштабна кампанія “Free Markiv” і звільнення Віталія – це ще одна наша перемога. За першим вироком українець мав відбувати 24 роки ув’язнення. Натомість апеляційний суд його виправдав і відпустив на волю. Утім, сторона звинувачення вдалася до касації. Історію не завершено.

У розмові з 32-річним Віталієм Марківим ітиметься про те, наскільки важлива одна людина у протистоянні за правду – фізичному й інформаційному, а також у гібридній війні.

На зустрічі Віталій Марків публічно передасть на зберігання у фонди Національного музею Революції Гідності речі, з якими він був на Майдані.

Учасники зустрічі:

Військовослужбовець Віталій Марків – головний сержант батальйону оперативного призначення імені генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України. 30 червня 2017 року він полетів навідати матір в Італію, і його заарештували в Болоньї. Звинуватили, що був причетний до 30 мінометних ударів по підніжжю гори Карачун, унаслідок чого загинули італійський журналіст Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов. Суд першої інстанції присудив нацгвардійцеві 24 роки в’язниці. У листопаді 2020 року апеляційний суд у Мілані виправдав Віталія Марківа. Триває касаційний розгляд.

Музейник Ігор Пошивайло під час Революції Гідності заснував об’єднання “Музей Майдану” – прообраз теперішнього Національного музею Революції Гідності. Разом з однодумцями вже тоді збирав усні та матеріальні свідчення епохальних подій. Зокрема в лютому 2014 року взяв відеоінтерв’ю в десятника П’ятої сотні Віталія Марківа.

Журналістка-міжнародниця Ольга Токарюк (долучиться відеозв’язком) чотири роки висвітлює справу Марківа. Дослідила матеріали суду й італійських медій, проаналізувала текст вироку першої інстанції в Італії та порівняла наративи, які містяться в ньому, з ключовими меседжами російської пропаганди щодо України та справи Марківа. Провела контент-аналіз італійських медій, котрі найбільше писали про цю справу. Разом з українськими й італійськими колегами зняла документальний фільм-розслідування “Між двох вогнів”, фрагменти кого було показано в італійському парламенті.

Вхід вільний. 
Організатор – Національний музей Революції Гідності.

!!! ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ !!!

Пресслужба Національного музею Революції Гідності 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа