Анонс акції протесту «Зупинимо розкол України» на 2 липня

Небайдужі громадяни, які прагнуть зберегти громадянський мир та цілісність України, вимагатимуть не виносити розкольницький законопроект Колесніченка — Ківалова «Про засади державної мовної політики» на сесійний тиждень 3—6 липня. Цей закон призведе до розколу країни, а також погіршить якість життя її громадян, оскільки передбачає щорічні витрати на його впровадження більші, ніж на охорону здоров’я і культуру разом взяті.

У понеділок, 2 липня о 10:00, біля будівлі парламентських комітетів (вул. Грушевського, 18/2 — через дорогу від Верховної Ради), де проходитиме засідання погоджувальної ради депутатських фракцій, на якому формуватиметься порядок денний сесійного тижня 3—6 липня, відбудеться акція протесту з вимогою не вносити законопроект Ківалова— Колесніченка «Про засади державної мовної політики» до порядку денного на друге читання.

Організатори протесту — представники різних громадських організацій, рухів та ініціатив — закликають депутатів проявити відповідальність перед своїм народом та майбутнім України і припинити спекуляції на мовному ґрунті. Винесення законопроекту на друге читання найближчим часом спричинить збурення в суспільстві, а його прийняття понесе за собою безпрецедентні фінансові витрати, які перекриватимуться за рахунок соціальних та культурних статей бюджету. Адже на виконання закону слід витрачати 17 мільярдів гривень щорічно, що перевищує сукупні витрати на охорону здоров’я та культуру.

«Влада готова пожертвувати цілісністю країни в гонитві за голосами, ми ж закликаємо депутатів опам’ятатися, а громадськість — зорганізуватися для протистояння, — заявляють активісти. — Як показують соціологічні опитування, мовне питання хвилює лише 3,9% громадян України і в пріоритетах людей посідає лише 31 місце з 33. Натомість у десятки разів більше громадян переймаються проблемами безробіття, подоланням кризи в економіці, рівнем зарплат, пенсій, стипендій, цінами на продукти і товари першої необхідності. І Партія регіонів, яка обіцяла «покращення життя вже сьогодні», мала б насамперед зайнятися вирішенням цих питань».

Під час акції громадські активісти в символічній театралізованій формі продемонструють загрози законопроекту Ківалова — Колесніченка для України.

Окрім Києва, акції протесту проти засудженого провідними українськими та закордонними експертами законопроекту відбудуться у всіх обласних центрах о 13:00 біля обласних державних адміністрацій.

Оргкомітет утворюють представники організацій, що проводять кампанію «Займіться ділом, а не язиком!» — «Відсіч», «Простір свободи», «Не будь байдужим!», «Кіно-переклад» та інші.

(ОленаПодобєд-Франківська)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа