Агент білоруського кдб, який шпигував на північних рубежах України, отримав 15 років позбавлення волі

За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент білоруського кдб, якого викрили у липні цього року на Волині.

Як встановило розслідування, зловмисник збирав для іноземної спецслужби дані про оборону північного прикордоння України.

Найбільше білоруських спецслужбістів цікавило розташування блокпостів та укріпрайонів Сил оборони, а також маршрути руху і транзитні зупинки військових ешелонів.

Щоб отримати розвідінформацію, кдб завербував 24-річного місцевого безробітного, який шукав «легкі заробітки» у Телеграм-каналах.

Сподіваючись на «швидкий підробіток», агент почав відстежувати локації українських захисників на території регіону.

За даними слідства, він обходив прикордонну місцевість, де фіксував на гугл-картах координати військових об’єктів.

Співробітники СБУ завчасно викрили зловмисника, задокументували його злочини і затримали за місцем проживання.

Під час обшуку в оселі затриманого вилучено смартфон з анонімним чатом у месенджері, який він використовував для контактів з білоруським спецслужбістом. Його особу вже встановлено контррозвідкою СБУ.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Розслідування проводили співробітники СБУ у Волинській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Служба безпеки України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа