76% ізраїльських євреїв підтримують надання Україні ППО

israel-ua

Більшість ізраїльських євреїв вважають, що Єрусалим повинен дозволити Києву придбати ізраїльські системи для захисту від Росії. Йдеться про 76% євреїв Ізраїлю, свідчить опитування, проведене на замовлення посольства України.

“Опитування, проведене Geocartography Knowledge Group на замовлення місії, показало, що 76% єврейського населення країни вважають, що Єрусалим повинен дати Україні зелене світло на закупівлю систем ППО. Близько 24% вважають, що такі дії не повинні бути погоджені”, – пише видання Israel Hayom.

Системи протиповітряної оборони потрібні, зокрема, аби захистити єврейських паломників, які прибудуть в Україну у вересні на свято Рош га-Шана.

“Очікується, що [на Рош га-Шана] до Умані прибудуть тисячі [єврейських] паломників, але всі розмови про зелені коридори безглузді, оскільки ми не можемо гарантувати їх безпеку”, – заявив Євген Корнійчук, посол України в Ізраїлі.

Київ шукає системи для захисту від балістичних ракет – ППО, яке буде ефективним проти російської зброї. “Якщо Ізраїль не хоче допомогти захистити українців, то, можливо, він хотів би захистити своїх громадян?” – сказав Корнійчук.

Євреї традиційно восени їдуть в Умань, аби відвідати могилу праведного рабі (вчителя) Нахмана із Брацлава. Торік до України приїхали 23 тисячі хасидів.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа