4500 доларів США за перетин кордону: на Львівщині поліція викрила учасників “схеми”

b03cf104578f9fca503c53800de1526f

Серед фігурантів – викладач навчального закладу, двоє військовослужбовців та місцева мешканка. За певну винагороду допомагали чоловікам призовного віку потрапити до інформаційної системи та безперешкодно перетнути кордон. Учасників «схеми» суд відправив під варту.

 Поліцейські продовжують знешкоджувати «схеми», за допомогою яких чоловіки призовного віку незаконно виїжджають за межі країни або за грошову винагороду отримують законні підстави для виїзду. Учасників групи, які допомагали з «квитками» до Європи, викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі слідчого управління обласної поліції. Серед них – викладач одного з місцевих університетів, військовослужбовці та місцева мешканка.

Один з затриманих є колишнім помічником колишнього голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина. Про це діючий депутат написав на своїй сторінці в соцмережі:

Утримаюсь від емоцій. Отримав інформацію за підозрою Андрія Т. до схем з безперешкодним перетином кордону через систему «Шлях». Скерував подання на обласну раду щодо припинення його повноважень в якості помічника-консультанта.
Всі причетні до незаконного переправлення осіб через державний кордон України мають отримати своє відповідно до закону.
Хто і ким би не був у минулому, але заробляти гроші на обороноздатності – це злочин!
Моніторинг мереж легко дозволяє встановити, що це Андрій Тупіс.

За 4500 доларів США затримані гарантували потрапляння відомостей про «клієнта» до інформаційної бази. Такі маніпуляції дозволяли безперешкодно перетинати кордон.

23 листопада чотирьом фігурантам повідомили підозру за ч.3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Всім підозрюваним суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа