ЦВІТ ВИШИВАНКИ – 2012

Для сприяння розвитку національної вишивки, вдосконалення пошиття українського костюма, розвитку і пропаганди  української вишивки та костюма засобами  мистецтва, кращих взірців народних умільців щорічно проводиться в Тернополі Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки”.

У 2007 році Євген Філь, Тарас Гребеняк, Михайло Ратушняк, Володимир Росоловський, Михайло Лисевич (який є автором назви фестивалю)  та режисери Ігор Натолочний і Ірина Поторейко виступили з ініціативою про проведення у Тернополі фестивалю “Цвіт вишиванки”.  Розуміння і підтримку отримали від владних структур та генерального спонсора АТ “Оболонь” на чолі з Олександром Слободяном.

Фестиваль ставить перед собою благородні завдання:

– через участь у ньому майстри народної творчості з усіх регіонів України мають змогу зробити аналіз розвитку декоративно-вжиткового мистецтва, виявити проблеми, які існують в розвитку національної вишивки та пошитті костюма;

– підтримати та об’єднати майстрів національної вишивки та костюма в розкритті, вдосконаленні творчих здібностей та пропаганді кращих зразків культурних надбань українців;

– привернути увагу до народної культури, фольклору, етнографії, популяризувати вироби декоративно-вжиткового мистецтва;

– учасники фестивалю мають можливість розкрити свої творчі здібності та обмінятись досвідом роботи, зміцнити партнерські стосунки з представниками митецьких кіл інших регіонів України.

Організатори – Тернопільська обласна рада, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська міська рада, Центр національного відродження, Тернопільський обласний благодійний фонд “Цвіт вишиванки”.

Упродовж п’яти років проведення фестивалю українська вишивка стала на Тернопіллі ще популярнішою. Наприклад, у м. Тернополі кожного року третина випускників шкіл одягають на випускний вечір національний костюм. У зв’язку з цим проводиться щорічний конкурс на кращий такий костюм. Також під час проведення першого дзвоника, останнього дзвоника учні та студенти загальноосвітніх та вищих навчальних закладів одягають вишиванки.

Під час проведення фестивалю упродовж двох днів в м. Тернополі рішенням міської ради узаконено безкоштовний проїзд пасажирів, які одягнули вишиванку, у громадському транспорті.

Збільшилася кількість молодих пар, які вінчаються у національних костюмах.

12-13 травня 2012 року у Тернополі відбудеться V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма „Цвіт вишиванки”, присвячений Дню Матері.

Усі його учасники матимуть можливість розкрити свої творчі здібності. Будуть створені хороші умови для підвищення мистецького фаху через практичний обмін досвідом. Успішне здійснення цього проекту сприятиме розширенню контактів між майстрами вишивки з різних областей України.

Під час цього фестивалю вперше відбудуться ряд нових цікавих заходів, серед яких конкурс на кращий автентичний та сучасний весільний костюми ручної роботи (з використанням різноманітних технік виконання), фотовиставка “Впізнай себе” з історії фестивалів “Цвіту вишиванки”, виставка дитячих робіт “Вишиті карти Тернопільщини”, виставка “Борщівська вишиванка” з колекції Віри Матковської а також аукціон ексклюзивних вишивок. Переможці конкурсу на кращий костюм отримають дипломи та грошові винагороди, а виручені від аукціону кошти підуть на спорудження пам’ятника Незалежності України в Тернополі, прізвища тих, хто придбає вироби, будуть зафіксовані серед меценатів спорудження цього пам’ятника.

 Організатори також сподіваються, що проведення у Тернополі Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки” вже найближчим часом переросте у Міжнародний фестиваль національної вишивки та костюму. В разі здійснення таких задумів кращі зразки української вишивки та костюма зможуть інтегруватися в Міжнародній асоціації декоративно-вжиткового мистецтва і брати участь у виставках, які проводяться у європейських країнах.

Усі фестивалі відбуваються за активної участі творчого об’єднання “Берегиня” під незмінним гаслом: “Шануй українське – вдягни вишиванку!”.

В організації фестивалів постійно брали участь волонтери з молодіжних організацій “Тризуб“ ім. С. Бандери, “Молода Просвіта”, “Жіноча Січ”, Молодіжна комісія при УГКЦ.

Додаткову інформацію про проведення фестивалю можна отримати у Тернопільському обласному благодійному фонді “Цвіт вишиванки” (www.svij.com.ua,  e-mail: [email protected], тел. 097 791-12-02).

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа