29 листопада Володимир В’ятрович представить у Луцьку нову книгу і прочитає лекцію

Володимир В’ятрович розповість про таблоїдизацію теми Волині та презентує нову книгу «За лаштунками Волині-43. Невідома польсько-українська війна». 

wiatr-3

10:30 – Прес-конференція Володимира В’ятровича (Книгарня «Є». Вул. Лесі Українки, 30).

12.00 – Лекція «Таблоїдизація історії. Роль медіа у висвітленні польсько-української війни 1942-1947 років» (Історичний факультет Східноєвропейського університету імені Лесі Українки. Вул. Шопена, 24).

17:00 – Презентація книги «За лаштунками Волині-43. Невідома польсько-українська війна» (Палац культури Луцька. Вул. Б.Хмельницького, 1).

Що відбувається, коли журналісти та політики беруться за важкі та багатозначні історичні теми? Як історикам, що пропонують складні та масштабні пояснення, конкурувати із короткими медійними меседжами? 

Про те, як медійна популярність теми польсько-українського конфлікту в період Другої світової і в перші повоєнні роки вплинула на її представлення в історіографії та суспільні уявлення в Польщі й Україні, – у лекції Володимира В’ятровича.

 У продовження теми лекції Володимир В’ятрович представить свою нову книгу «За лаштунками Волині-43». Книга вийшла друком у «Клубі Сімейного Дозвілля» спільно з Центром досліджень визвольного руху.

Ця книжка – чи не перша спроба науково-популярного викладення історії польсько-українського конфлікту середини минулого століття. Автор пропонує поглянути на події 1943 року на Волині у контексті історії двох народів до, під час та після Другої світової війни. В основі дослідження – свідчення безпосередніх учасників подій, документи українського та польського підпілля, Армії Крайової та УПА, що були головними дійовими особами трагедії, яка тривала не один рік.

Хто ховався й далі ховається за лаштунками цих подій? Хто отримує політичні дивіденди з історії протистояння двох найчисленніших європейських народів, що виборювали свою державність під владою імперій? Читач отримає можливість сформувати власну думку про події не на основі медійних повідомлень чи політичних спекуляцій, а за допомогою фактів і документів, а також аналізу сучасних політичних та інформаційних кампаній.

Володимир В’ятрович — історик і публіцист, дослідник українського визвольного руху, голова Українського інституту національної пам’яті, ініціатор пакету законів про декомунізацію. Очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КГБ. Працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету, потім вивчав матеріали архіву Інституту Гувера Стенфордського університету. Автор та співавтор восьми книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії.

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа