У середу, 13 травня, об 11.00 у львівському прес-клубі, що за адресою пр. Шевченка, 11, відбулася прес-конференція до Дня вишиванки.
Участь у ній взяли організатори свята: журналіст і письменниця Леся Воронюк-Волошина, військовослужбовець, автор проекту «Музика воїнів» та автор слів пісні «Укроп» Олександр Ткачук.
День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців.
Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.
Історія свята. Всеукраїнська акція «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Цьогоріч свято набуває особливого значення, адже має на меті показати, що українці єдині. Тому оргкомітет робить все можливе, аби День вишиванки відзначили і на окупованих територіях.
Дата проведення. ЩОРОКУ ТРЕТІЙ ЧЕТВЕР ТРАВНЯ. Цьогоріч випадає на 21 травня. Чому саме ця дата? Важливо, аби День вишиванки завжди відбувався у робочий день, адже у цьому суть акції – свято не заради свята чи параду, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців, і у вишиванці вони ходять на роботу, пару чи навчання. Це перші весняні дні, на які не припадає передвеликодній великий піст, і власне, сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння. Це вже теплі дні, в які можна вийти на вулицю лише у вишиванці без верхнього одягу.
Оргкомітет. Леся Воронюк-Волошина – голова оргкомітетету, письменниця, журналіст, Олександр Ткачук – військовослужбовець ЗСУ, Оксана Добржанська –викладач, Михайло Павлюк – громадський та політичний діяч, Сергій Бостан – викладач, науковець.
Оргкомітет закликає кожного українця і тих, хто підтримує Україну одягнути 21 травня вишиванку.
Окреме звернення до журналістів, зірок шоу-бізнесу і політичної еліти країни підтримати свято і закликати українців відзначити День вишиванки.
Всеукраїнська акція “Подаруй захиснику вишиванку” має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом. Збір вишиванок триватиме до 1 липня. Організатори просять волонтерів зголошуватись до збору вишиванок.
День вишиванки 2015 проводиться за підтримки Міністерства інформаційної політики.