Парламентарі Канади зустрінуться з Русланом Забілим, щоб дізнатись про «справу істориків»

Львів, 15.05.2012

Представники Постійного комітету з питань закордонних справ та міжнародного розвитку Канади прибули в Україну для моніторингу стану дотримання прав людини. У четвер 17 травня вони проведуть зустрічі у Львові, зокрема з істориком Русланом Забілим, якого СБУ намагається звинуватити в розголошенні державної таємниці при написанні історичних праць про УПА та історію репресій.
14—17 травня в Україні відбудуться відкриті слухання про стан прав людини, які проведе Постійний комітет Канади з питань закордонних справ та міжнародного розвитку. Канадська делегація складається із 6 членів Парламенту Канади, які проведуть слухання в Києві, Харкові та Львові. У Львові 17 травня відбудеться підсумкова прес-конференція.
Комітет проведе кілька сесій слухань на такі теми: вибіркове судочинство, стан бізнес-клімату в Україні, ситуація із громадянським суспільством та правозахисними організаціями, розвиток політики в Україні, підготовка до майбутніх виборів. Канадці зустрінуться із представниками Комітету закордонних справ ВРУ, Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, ЦВК, Уповноваженим ВРУ з прав людини, з громадськими організаціями та правозахисниками.
До складу делегації Парламентського комітету входять: Боб Дечерт, парламентський секретар Міністерства закордонних справ; Люіс Браун, парламентський секретар Міністерства міжнародної співпраці (CIDA); члени Парламенту: Дейв Ван Кестерен, Ніна Ґрівал, Лінда Дункан, Ральф Ґудейл, а також представники української спільноти Канади: Тарас Залуцький (Конгрес українців Канади), Богдан Онищук (Канадська українська фундація) і Борис Потапенко (Ліга українців Канади).
«Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні наступних кроків у майбутній співпраці з Україною», — наголосив Богдан Онищук, головуючий Канадської української фундації.
У Львові 17 травня відбудеться зустріч, на яку запрошено директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого (14:00, конференц-зал готелю «Нобіліс», Львів, вул. Фредра, 5).
Під час наради члени моніторингової місії ознайомляться із ситуацією з кримінальною «справою істориків», відкритою Службою безпеки України у вересні 2010 року.


Нагадаємо, що СБУ незаконно затримала і 14,5 годин допитувала Руслана Забілого, вилучивши в нього комп’ютер з електронними копіями документів та науковими працями з історії визвольного руху та політичних репресій. Після обшуків і конфіскацій в Національному музеї «Тюрма на Лонцького», СБУ наклала на кримінальну справу гриф «цілком таємно», що — говорять правозахисники — обмежує право істориків на захист. Сьогодні справа ще не закрита, комп’ютери не повернуто, незважаючи на те, що закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини.
Члени Канадського парламенту проведуть прес-конференцію у Львові.
17 травня, 17:00 (готель «Нобіліс», вул. Фредра, 5, додаткова інформація за телефоном: +38 067 912-39-35, +38 097 087-15-49)

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа