Історик В’ятрович презентує у Львові «Історію з грифом “Секретно”» з участю героїв книги

16 січня, понеділок
Книгарня «Є»
Львів, просп. Свободи, 7
18:00

Автор отримав премію імені Василя Стуса за цю працю. Тижневик «Коментарі» назвав «Історію з грифом “Секретно”» бестселером листопада, того ж місяця книга була третьою за рейтингом продажів у книгарні «Є». У грудні вийшов другий наклад видання.

На презентації ви матимете унікальну можливість зустрітися з автором та ще живими героям книги — фігурантами колись таємних справ радянської спецслужби.

Чому зраджували і чи зраджували? Чому ставали героями і чи справді були ними? Чому «всесильний КГБ» не втримав влади? Відповіді на ці питання десятиліттями ховали під грифами «Секретно». Сьогодні ж Володимир В’ятрович, який розсекретив архіви КГБ, розповідає про таємниці української історії.

Сюжет книги побудований на протистоянні СРСР та українського народу. Проте це не історія війни системи і руху, а історії людей по обидва боки цієї майже столітньої боротьби.
– люди, які кидали виклик системі і люди, які були втіленням системи;
– щоденне життя таємних органів: фальсифікації, оперативні розробки, агентурні операції;
– глобальні інформаційні війни за українське минуле;
– механізми депортацій та нутрощі тюремної системи;
– поразка переможців — СРСР проти УПА;
– справжні причини Чорнобильської катастрофи;
– агонія спецслужби в останні дні СРСР.

Учасники: кандидат історичних наук, директор Архіву Служби безпеки України (2008—2010) Володимир В’ятрович, громадські діячі, політв’язні і герої «Історії з грифом “Секретно”» Ігор Калинець та Стефанія Шабатура, історики Андрій Козицький (Львівський національний університеті ім. І. Франка) та Ігор Дерев’яний (Національний музей «Тюрма на Лонцького»).

Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Мистецька агенція «Наш формат», портал TСН.ua, книгарня «Є».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа