Європол: Українці без віз привезуть в Європу злочинність

Ще одна перепона. Українці без віз привезуть в Європу організовану злочинність.

На думку керівника поліцейського відомства Євросоюзу Роба Уейнрайта, скасований контроль на кордонах відкриє шлюзи для наркоторгівлі, контрабанди сигарет та торгівлі людьми. Експерти Європолу відзначають – українські злочинні угруповання є одними з ключових ланок контрабанди наркотиків. Мовляв, вони чекають вступу Румунії та Болгарії до Шенгенської зони, аби розширити свій вплив у ЄС.

Тим часом, у Службі безпеки України таку інформацію спростовують. Кажуть: самі гарно чатують кордони. Тільки минулого року спецслужбі вдалося перехопити майже 2 000 кг кокаїну.

“Великий показник затримання наркотиків на українському кордоні якраз і свідчить про те, що українські правоохоронні органи здатні боротися з цим негативним явищем. До речі, ці наркотики призначалися не в Україну, а саме в країни Європи і везлися з Латинської Америки – і саме це свідчить якраз, що наші кордони, як то кажуть, на замку, і до Європи не потрапив жоден кілограм цього наркотичного зілля”, – запевняє речник СБУ Марина Остапенко.

У свою чергу, експерти закликають не брати близько до серця заяви окремих єврочиновників, адже вони можуть не збігатися з офіційною позицією Європи.

“Всі здравомислячі люди розуміють, що зброя і наркотики потрапляють не за рахунок віз чи без віз – вони ідуть своїми маршрутами. Тому той, хто хоче щось зробити, той шукає шляхи вирішення питання, той, хто не хоче – шукає приводи для того, щоб відмовити. В даному випадку це можна розглядати як привід”, – сказав Андрій Гончарук (Національний інститут стратегічних досліджень).

Навести лад з процесом скасування візового режиму має спеціально створений Координаційний центр. Його очолив перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв. Втім, поки чітких єврокроків цей центр не зробив.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа