Наукові кола хочуть засудити злочини комунізму

Науковці з 6 країн світу написали звернення до керівництв європейських держав щодо необхідності визнання злочинів комунізму на рівні злочинів фашизму.

“Як і Гітлер, так і Сталін розпалювали війну – це був злочин проти миру, це злочини проти мирного населення, це геноцид, депортації – це все сукупність злочинів. Це буде звернення до лідерів європейських держав, до структур, які б ініціювали створення міждержавної комісії по розслідуванню комуністичних злочинів, і врешті-решт довели це до суду”, – сказав голова товариства “Меморіал” ім. В.Стуса Роман Круцик.

Мова, в тому числі, йде і про проведення трибуналу, аби засудити живих виконавців комуністичних злочинів. Проте, у європейській спільноті визнають, що судити практично немає кого.

“Судити – це не буквальна площина, це більше символічна площина. Я згідний, що садити фізично на лаву підсудних 90-літніх людей не гуманно, ми не сталіністи – ми такого робити на збираємося”, – сказав Алєксандр Свєтлов (Університет Г.Гейне (Дюссельдорф, Німеччина)).

Чи приживеться така ініціатива в Україні казати важко, зізнаються науковці, адже сьогодні Комуністична партія входить до складу правлячої коаліції в країні. При владі ж комунізм злочином не вважають.

“Я не вважаю, я нічого не вважаю, я думаю, що нормальна людина, повинна розуміти і думати, що таке історія, і вирвані факти з контексту – це знищувати майбутнє України. Хвора людина, яка розводить багаття в будинку, щоб розігріти американську тушонку, повинна розуміти, що його будинок згорить”, – каже народний депутат України Вадим Колесніченко.

Нагадаємо, торік Апеляційний суд Києва визнав саме керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді Українців під час Голодомору 32-33 років. У Раді Європи взагалі запропонували встановити День пам’яті жертв сталінізму та нацизму, та вшановувати їх 23 серпня.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа