Спецоперація: Як зробити Віталія Кличка НЕ ЧЕСНИМ? Досвід Чернігівського осередку УДАРУ

«Самі себе звоювали». Такий рядок із пісні гетьмана Івана Мазепи залишається актуальним і до сьогодні. Об’єднана опозиція, яка повинна зміцнюватися і протистояти нинішній владі, у багатьох випадках нагадує не міцний кулак, а скоріше аморфну масу, де кожен має власні цілі та завдання, де кожен прагне бути незалежним отаманом і самостійно вирішувати всі питання, не зважаючи на думку партійного керівництва, використовуючи для цього найрізноманітніші методі. Характерним прикладом партійної роботи місцевих князьків є ситуація в Чернігові.

14 травня північний обласний центр України – Чернігів – відвідав лідер партії «УДАР» Віталій Кличко, який на зустрічі з виборцями назвав кандидатуру Віктора Лазаря, голови асоціації роботодавців «Сіверщина», як можливого кандидата від партії на виборах по виборчому округу №206, куди входить більша частина Новозаводського району Чернігова та Чернігівський і Ріпкинський райони області. Про це миттєво повідомили місцеві ЗМІ, адже по цьому округу мав намір балотуватися голова чернігівської міської організації УДАР Юрій Тарасовець, та активно розпочав передвиборну роботу зам. Голови Чернігівської ОДА Станіслав Прокопенко.

Наступного дня, після зустрічі з виборцями, під час прес-конференції журналісти запитали Віталія Кличка: «Чи правда, що Ви підтримуєте кандидатуру Віктора Лазаря, яку осередок УДАРу висуває по виборчому округу №206?».

Виправдовувався голова обласної організації Сергій Аверченко, а Віталію Кличку довелося чи не вперше в житті, як то кажуть, «позичати очі в Сірка».

За словами обласного очільника партії не йшлося про підтримку Віктора Лазаря УДАРом, а всього лише про те, що вони хотіли відслідкувати реакцію людей на це ім’я.  І взагалі, журналісти помилилися, Кличко нікого на округ № 206 не посилав. Що ж трапилося? Чому Віталій Кличко не підтвердив своїх же слів, а журналістів намагалися переконати, що він такого взагалі не говорив? Ми спробуємо дати на це відповідь.

І брат, і сват і…

Почнемо з того, що Віктор Лазар, знаний громадськості як чернігівський бізнесмен, голова обласної організації партії «Реформи і Порядок», колишній голова Чернігівської райдержадміністрації та відомий тим, що  має тісні контакти з представниками найрізноманітніших політичних сил, в тому числі й з «регіоналами», зокрема, з парламентським «диригентом» Михайлом Чечетовим. Наприклад, незадовго до своєї появи на зустрічі з Віталієм Кличком, (а точніше, за чотири дні до цього) він спільно з Михайлом Чечетовим та кандидатом в депутати до Верховної ради від «Партії Регіонів» по знову ж таки виборчому округу №206, заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Станіславом Прокопенком брав участь у спільній акції: відкритті пам’ятника полеглим у часи Великої вітчизняної війни односельцям у с. Киселівка Чернігівського району. У цей же час колона, яку очолювали депутати міста і області тих політичних сил, що входять до Комітету Опору Диктатурі (КОД), крокувала до могили Невідомого солдата без одного з активних місцевих «помаранчевих» діячів – Віктора Лазара.

До речі, Михайло Чечетов публічно заявив про підтримку кандидата до Верховної Ради Станіслава Прокопенка. І стає незрозумілим, як же Віктор Леонідович на політичному полі буде боротися зі своїми друзями.

Відео http://www.youtube.com/watch?v=Hbkp3koQxAQ

Виникає й інша проблема. Як відомо, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко публічно заявив про підтримку критеріїв руху ЧЕСНО та зобов’язався враховувати думку громадськості при визначенні кандидатів у народні депутати. Проте, якраз із критеріями доброчесності у «кандидата» Віктора Лазаря є проблеми. По-перше, партія «УДАР» для нього вже не перша, він встиг побувати у «Нашій Україні», партії «Реформи і Порядок». По-друге, він вже був при владі – обіймав посаду голови Чернігівської райдержадміністрації.  По-третє, із прозорістю  декларуванням майна у Віктора Леонідовича теж не все гаразд.

Але найголовніше – його партійна приналежність. Як може голова обласної організації одної політичної сили  – ПРП – брати участь у виборчих перегонах від іншої – УДАРу? В принципі кажуть, якщо дуже хочеться, то можна. Тобто, якщо дуже хочеться стати депутатом Верховної Ради від округу №206, то можна забути деякі «політичні умовності».

Відео http://www.youtube.com/watch?v=pTTkVXmxjKU

Як розповідають джерела в середовищі «УДАРу», Віталія Кличка елементарно надурили. Місцеві товариші по партії надали йому для озвучування інформацію про те, що Віктор Лазар «кандидат від партії УДАР по округу №206», не надавши повної інформації про «кандидата». Потім лідер, дізнавшись політичну біографію «кандидата», відмовився від його підтримки. І все це протягом однієї доби. На зустрічі із виборцями Кличко зачитав прізвище Лазаря привселюдно з папірця, що йому передав у руки головний чернігівський «ударівець» Сергій Аверченко, а вже наступного дня девелося перед журналістами «увімкнути задню»…

Хто ж підставив Віталія Кличка? На думку джерела в партії «УДАР», це зробив голова обласної організації Сергій Аверченко, якого пов’язують давні дружні та ділові стосунки з Віктором Лазарем. Недарма ж Віктор Леонідович брав участь у всеукраїнському з’їзді партії УДАР, що відбувся нещодавно у Запоріжжі, хоч його ніхто туди на обласній партійній конференції, що відбулася напередодні з’їзду,  і не делегував.

ВікторЛазар разом із іншими чернігівськими делегатами останього зїзду УДАРУ, куди він загадково потрапив поза затвердженими списками.

Багатотитулований

А далі, як ото пишуть письменники, все  страшніше і страшніше. Ми спробували з’ясувати партійну приналежність пана Віктора. І відкрили вражаючі подробиці.

За словами Сергія Аверченка, Лазар Віктор Леонідович дійсно є членом партії УДАР.  Він є впливовою особою, тож має шанси посісти певну керівну посаду в УДАРі, але поки є рядовим членом.  У партії перебуває щось близько місяця.

Як анонімно розповів один з членів Ради обласної організації УДАРу, до партії Лазара ніхто не приймав, і заяви на вступ ніхто не бачив. В той же час, перебуваючи в партії УДАР вже місяць, він не залишав своєї посади голови обласної ПРП. Як таке може бути? Чи наші «нові обличчя у політиці», що із старої гвардії, і не таке у своїй діяльності «вкручували»?

За словами Світлани Лозицької, голови однієї з районних організацій ПРП, 14 травня, тільки напередодні візиту Кличка, Лазар скликав звітно-виборчу конференцію, на якій він склав повноваження голови і вийшов з партії. Тобто, Віктор Леонідович намагався  усістися одним органом відразу на двох стільцях.

Такі от реалії сучасної провінційної політики: політичне крутійство, що швидше схоже на дрібне ошуканство. І все заради чого? Бажаного депутатського мандата? Про які ж тут принципи ЧЕСНО може йти мова, якщо перший крок УДАРУ на Чернігівщині виходить зовсім не чесним? І певно мають рацію ті, хто каже, що такій опозиції довіряти не можна.

Нагадаємо, що і в Одесі спробували провести подібну політаферу, коли як потенційний «кандидат» від Віталія Кличка почала фігурувати  дуже сумнівна особа, пов’язана з криміналом  – Ігор Марков.

http://vlasti.net/news/141994

Сергій БАГРЯНИЙ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа