Звернення студентів Львівського університету до української студентської спільноти

Львівський національний університет імені Івана Франка

                               Прес-центр

6 липня 2012 року                                                                                           Львів

 

Звернення студентів Львівського університету до української студентської спільноти

 

«Трагічна мово! Вже тобі труну

 не тільки вороги, а й діти власні тешуть»

Ліна Костенко

Ми, студенти Львівського національного університету імені Івана Франка,  закликаємо всіх колег стати на бік Української Держави, бути суверенними  у боротьбі за рідну українську мову, якою ми думаємо, пишемо, розмовляємо.

У час, коли наша країна проходить іспит на міцність соборності, демократичності та зрілості, відбуваються події, на які ми змушені відреагувати!

Законодавчий орган держави посягнув на святиню державної цілісності і національної самобутності – нашу мову. Право на власну мову у власній країні українці виборювали упродовж багатьох століть, за неї віддали життя наші діди і прадіди. А сьогодні жменька депутатів, які не мають права називати себе громадянами України, хочуть майбутнього, нашого права на гідний розвиток у власній країні, кидають нас, студентів, на культурну й освітню периферію. Вони не лише хочуть, щоб ми зрадили рідну мову, а й прагнуть, щоб припинили висловлювати свої думки.

Проте ми − молоді, енергійні й активні. Саме ми − ті, кому завтра жити в цій країні і будувати у ній своє майбутнє. Ми − ті, хто формує еліту держави, але підґрунтя цього маємо закласти вже сьогодні. Кожен із нас своїм мовчанням вписує власне ім’я до списку причетних до знищення нашої найбільшої святині – рідної української мови.

Сьогодні вони забирають нашу мову − завтра відберуть державу.

Не будьте байдужими!

Не мовчіть!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа