Живий ланцюг соборності “від Бандери до Шевченка” у Львові

Сьогодні Львів разом з усією Україною відзначив Свято Соборності. Cвяткування розпочалося о 13-й годині “живим ланцюгом”  та урочистою пішою ходою від пам’ятника Степана Бандери до пам’ятника Тараса Шевченка. Незважаючи на сніг і холод у цих акціях на заклик Комітету опору диктатурі та громадських організацій Львівщини взяли участь тисячі львів’ян, які таким чином заманіфестували відданість ідеї незалежності та соборності України. Колона, очолена великим синьо-жовтим полотнищем, яке несли партійні та громадські лідери області, під святковими та антирежимними гаслами рухалася уздовж маршруту “живого ланцюга”, учасники якого після проходження мимо них колони приєднувалися до неї.

Натомість запланований на виконання указу Президента обласною адміністрацією альтернативний ланцюг від Личаківського цвинтаря до пам’ятника Грушевського не відбувся. Після попередження з боку обласної ради та громадськості про недопустимість застосування адміністративних методів для залучення людей до масових заходів, чиновники змушені були відмовитися від своєї затії. Зауважимо, що відповідальним за провалену акцію був начальник Управління сім’ї та молоді п. Ігнатович, відомий фальсифікацією участі студентів у “референдумі” з підтримки табачниківського проекту закону про вищу освіту.

Біля пам’ятника Шевченку священики українських церков відправили всенародну спільну молитву за Україну.  З проповідями до учасників свята звернулися синклер Львівської архієпархії УГКЦ о. Віталій та капелан Братства УПА о. Михайло Нискогуз (запис тут: http://www.youtube.com/watch?v=Q3QbrIa2Ml8&feature=colike). (його проповідь з нагоди уродин С.Бандери читайте тут)

Присутніх привітав голова Львівської обласної ради Олег Панькевич. Звернення громадських організацій Львівщини зачитав голова обласної організації Просвіти Ярослав Пітко а УГОДУ про спільні дії Об’єднаної опозиції України  – ведучий заходу Юрко Антоняк. Віче завершилося спільним виконанням державного гімну України, духовного гімну “Боже великий, єдиний…” та традиційних українських колядок.

Фото Ярослава Сватка  та Андрія Роя

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа