Програма розвитку ООН в Україні запустила проєкт, що передбачає проведення ремонтних робіт у п’ятдесяти школах, які зазнали пошкоджень внаслідок повномасштабного російського вторгнення , у різних містах по всій Україні. Нещодавно підписана угода між Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН (ПРООН) на суму 14 мільйонів євро (518 мільйонів грн) дозволить розпочати ремонтні роботи у низці шкіл у 2023 році, щоб забезпечити якнайкраще навчальне середовище для понад 21 000 школярів.
Ремонтні роботи пошкоджених будівель, які було обрано за погодженням із Урядом України, включатимуть встановлення нових вікон, ремонт покрівлі та заміну сантехніки. Заплановано провести ремонт або реконструкцію систем опалення, буде перевірено роботу сирен, які, в разі необхідності, буде замінено. Окрім того, буде переобладнано бомбосховища, аби гарантувати безпеку дітей у випадку загрози авіаударів. Усі ремонтні роботи проводитимуться з урахуванням стандартів доступності, екологічності та енергоефективності.
«Ми пишаємося тим, що спільно з нашим партнером – Програмою розвитку ООН – допомагаємо українським дітям отримати доступ до безпечного навчального середовища. Діти – це майбутнє України, і важливо, щоб вони мали можливість навчатися в школі», – зазначила Голова Управління ЄС із питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні Клаудія Амарал.
Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що Програма розвитку ООН цінує довготривале стратегічне партнерство з Європейським Союзом, яке допомагає оперативно реагувати на нагальні потреби України, а налагоджена співпраця з місцевою владою та представниками громад допоможе забезпечити швидке й ефективне виконання ремонтних робіт. «Перед нами стоїть амбітне завдання – зробити так, щоб десятки тисяч дітей, їхні вчителі, батьки та представники місцевої громади почувалися в безпеці у відремонтованих школах, – сказав він. – Також важливо забезпечити, аби відбудова шкіл проводилася таким чином, аби вони ставали кращими, ніж були, відповідно до принципів сталого розвитку, спрямованого на розвиток зеленої, кругової економіки».