З вишиванкою в дорозі: молодь Луганська розмалювала місто в український орнамент

10 липня луганська молодь провела акцію “З вишиванкою в дорозі”, повідомляє E-donbas. Організаторами виступили художники Анастасія Медяник та В’ячеслав Бондаренко.

“В понеділок ввечері на викладеному плиткою тротуарі біля пам’ятника Т. Шевченко і симетрично через дорогу (під великим екраном) ми намалювали український орнамент, який буває на вишиванках, – розповідає організатор акції Анастасія Медяник. – Малювали заздалегідь заготовленими фарбами. Навіть не фарбами, а крейдою, розведеною у воді з додаванням пігментів. Нам знадобився білий, червоний та чорний кольори”.

 

За її словами, малювали з офіційного дозволу. Акція була розрахована не тільки на художників. Адже виконати такий малюнок зовсім не складно. Орнамент був розбитий по квадратикам і кожному учаснику треба було розмалювати такий собі піксель в певний колір. Працювали майже до ночі.

Учасників закликали: “Потрібно брати з собою термоси з чаєм або кавою або що-небудь більш серйозне, тому що роботи в нас буде багато”. Під час малювання до активістів приєдналися діти, перехожі та кілька студентів факультету української філології Луганського національного університету ім. Т. Шевченка.

 

 

Треба зазначити, що деякі представники громадськості не зрозуміли, чому саме була присвячена така акція. Крім того, політики скористалися нагодою, щоб пригадати про прийняття мовного закону. “Присутність політичних маргіналів і провокаторів на даному заході особисто мене дуже засмутило”, – розповідає один з учасників Дмитро.

“Акцію придумав саме я, – каже художник В’ячеслав Бондаренко. – Ідея полягала в тому, що українці в Україні, невід’ємною частиною якої є Луганськ, малюють український орнамент. Як на мене, це і так було вочевидь. А якщо комусь потрібні лозунги, то це не до мене. Шкода, що в інтернеті усім нам відомий добродій все це собі приписав. Але в підсумку справу зроблено. Зроблено гарно. Деяких речей просто неможливо уникнути. Небо синє, трава зелена, а політики хочуть піаритись!”, – вважає ініціатор акції.

 

За словами організаторів, такі артоб’єкти будуть з’являтися в Луганську й надалі.

Джерело: http://e-donbas.org/node/1255

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа