Як Анжеліка Рудницька, Оксана Білозір та Володимир В’ятрович пекли хліб в Софії Київській

_020

Сьомий рік поспіль відома українська співачка, волонтер і засновниця мистецької агенції “Території А” Анжеліка Рудницька разом з друзями вшановують День пам’яті жертв Голодомору.

Цьогорічна благодійно-просвітниця акція “Свічка пам’яті. Хліб пам’яті” символічно пройшла в «Хлібній” “Софії Київської”, адже в цей вечір пекли хліб.

“Я рада, що навіть у такий страшний воєнний час і попри всі негаразди ми змогли зібратися, тому що традиції мають бути незмінні. Через відсутність світла після ракетних ударів ми не змогли спекти хліб за старовинним рецептом, якому треба певні умови, тому приготували більш сучасний. Але ніхто не залишився без хліба.  І нехай так буде завжди”, – зауважила ініціаторка зустрічі Анжеліка Рудницька.

На акцію прийшло багато людей – зал був повний, вечір проходив без оплесків, бо як сказала Рудницька, “цю енергію ми перетворюємо на наші молитви за душі загиблих, замучених безбожною владою, голодом, хто і зараз страждає та хто виборює нашу українську державність”. Молилися разом з отцем Георгієм (Коваленко) за усіх, хто не мав в той час за собою поминання.

“В ці ми згадуємо людей, яких  просто вбили, заморили голодом на родючій землі. Цих людей може реабілітувати наша пам’ять, молитва і правда. Бо правда про нашу історію об’єднує нас, робить рідними, сильними і нездоланними”, – відзначила народна артистка України Оксана Білозір.

Історик і публіцист Володимир В’ятрович зауважив, що завданням голодомору як геноциду, було знищити частину українців, а іншу частину перетворити в абсолютно безмовний люд. “Ми маємо подякувати тим людям, які зберегли пам’ять і знайшли в собі відвагу розповісти її всьому світові. Українці в тих спогадах знаходять джерело сили, бо ми розуміємо, якщо ми пережили таку страшну катастрофу, то очевидно ми є та незнищенна нація. Ця пам’ять робить нас сильнішими, нагадує, що може коштувати втрата своєї держави. Тому сьогодні за кожну зернину 33-ого летять кулі і це наш реванш. Ми зробимо все, аби перемогти, тому що ми пам’ятаємо – ми сильні”, – сказав В’ятрович.

Гості вечора Лариса Руснак, Катерина Степанкова, Тетяна Власова та Павло Коробчук зачитали надзвичайно проникливу поезію, Ірина Барамба, Дарина Салій та Василина Ткачук виконали народні псальми, а Наталія Слісаренко та Віталій Загоруйко вразили присутніх своїм танцем, Андрій Васін виконав «Елегію» Миколи Лисенка. Гурт «Зернятко» під керівництвом Раїси Заклецької заспівали “Ой у лузі червона калина”. Художники Олександр Мельник, Олесь Соловей, Василь Корчинсьий, Олексій Потапенко та Костянтин Косаревський об’єднали свої роботи у виставці “Я пам’ятаю”.

“Іноді дивишся ці хореографічні композиції, слухаєш вірші та пісні, розглядаєш картини  і хочеться всім серцем обійняти Україну. І ми обіймаємо її всім серцем, і молимося, щоби вона жила вічно”, – сказала Анжеліка Рудницька.

Додому повертались не з пустими руками – кожен ніс хліб в пам’ять про ті страшні лиха, які пережили українці в час Голодомору 1932-33-іх років. А зібрані за вечір кошти “Територія А” та благодійний фонд Світлани Легкої “Світлий” передала для хоспісу літніх людей Луганщини та Донеччини.

Христина Багрій

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа