Все більше представників поневолених народів росії воює в ЗСУ

нацмен

Останнім часом у лавах Збройних Сил України суттєво зростає кількість так званих “національних підрозділів”, що переважно або значною мірою складаються з представників корінних народів російської федерації.

Зокрема, на початку грудня 2022 року стало відомо про формування в українському війську башкирського підрозділу – роти “Башкорт”. У своїй відозві з нагоди офіційного створення бойового підрозділу, його керівництво зокрема заявило:

“Ми знаємо історію свого народу та своєї рідної землі. Сотні років тому наш народ теж був вільним, але російські окупанти прийшли з війною на нашу землю. І ми втратили нашу незалежність. Ми хочемо допомогти Україні захистити незалежність, повернути окуповані землі. Ми хочемо навчитись воювати та боротись. А потім, разом із усіма пригнобленими народами, повернути свободу нашим народам”.

Перед цим, у листопаді у складі Збройних Сил було створено батальйон “Туран”, який об’єднує представників тюркських народів. Пліч-о-пліч з добровольцями з Азербайджану, Казахстану та Киргизстану в батальйоні воюють їхні побратими з досі поневоленого Дагестану.

“Під виглядом спецоперації путін влаштовує геноцид тюркомовного народу. Прикриваючись ісламом, рамзан кадиров оголошує джихад. Іслам для нас – це святе, і не треба грати святим. Ми знищуватимемо шайтанський режим кадирова та імперський режим путіна, ми боротимемося”, – заявив командир батальйону “Туран” Алмаз Кудабеков.

Крім того, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у складі ЗСУ боротьбу з російськими загарбниками ведуть два добровольчі чеченські батальйони, білоруський полк імені Кастуся Калиновського, а також легіон “Свобода Росії” – військовий підрозділ, сформований з етнічних росіян та колишніх військовослужбовців російської армії, які перейшли на сторону України.

Коментуючи створення національних військових підрозділів у ЗСУ в ефірі одного з українських ток-шоу, радник Офісу Президента України Олексій Арестович заявив, що “Україна вітає цей процес”.

Раніше, 14 жовтня, у Києві, за підтримки Верховної Ради України, відбулась велика зустріч представників корінних народів Росії та інших країн, які зазнають утисків через політику Кремля. За підсумками зустрічі учасники домовились створити постійно діючий майданчик, який координуватиме боротьбу корінних народів Росії за незалежність.

18 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила постанову, якою визнала суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія, а її територію – тимчасово окупованою російською федерацією. Також у парламенті України зареєстровано проєкт постанови про визнання державного суверенітету та незалежності Республіки Татарстан.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа