Відбувся Перший Світовий Конгрес Антиімперського Блоку Народів

21-22 червня у литовському місті Каунасі відбувся перший Світовий Конгрес Антиімперського Блоку Народів, який зібрав делегатів від національно-визвольних рухів поневолених народів Росії та лідерів антиімперського фронту з інших країн.

Делегатами Конгресу були керівники національно-визвольних рухів поневолених народів: Татарстану, Ічкерії, Башкортостану, Ойрат-Калмикії, Черкесії, Ерзянь-Мастор, Бурятії, Карелії та інших, а також представники Світового Конгресу Українців. Саме тому, під час панельної дискусії, було обговорено шляхи налагодження співпраці між об’єднаннями поневолених народів та закордонним українством. Особливу увагу, також, приділено обговоренню ролі України як “Рамштайну” для поневолених народів.

Наприкінці роботи Конгресу було підписано “Каунаську Резолюцію”, яка визначає стратегічні завдання та принципи діяльності АБН. “Сьогодні Росія здійснює геноцид української нації в ході загарбницької війни, вона ж здійснює геноцид поневолених нею народів, через системне пригнічення та асиміляцію, позбавляючи їх політичних, громадянських, культурних, соціальних та економічних прав. Тому наш ворог спільний. Це – Росія, її імперсько-колоніальна конструкція «тюрми народів», заснована на людиноненависницькій ідеології «русского міра». Ми проголошуємо спільну боротьбу за гарантоване міжнародними пактами право на самовизначення і з цією метою об’єднуємося в Антиімперський Блок Народів”, – йдеться у прийнятій резолюції.

Також було затверджено склад Ради АБН та обрано Президента Антиімперського Блоку Народів. Ним став Олега Медуниця, голова Організації Українських Націоналістів (бандерівської).

 

«Це велика відповідальність і перед нашими славними попередниками, і перед майбутніми поколіннями, очолити АБН у такий складний для України час, – зазначив Олег Медуниця. – Але, разом з тим, цей час відкриває унікальне вікно можливостей для здобуття свободи поневоленими народами і розвалу Росії. Антиімперський Блок відкриває нову сторінку своєї діяльності. Ми відновлюємось як міжнародна потуга, яка здатна забезпечувати справу підтримки визвольної боротьби поневолених Московією народів, як в Україні, так і в цілому світі”. 

Були обрані віце-президенти АБН: Руслан Габбасов від башкортського національно-визвольного руху; Аїда Абдрахманова від уряду Незалежного Татарстану в екзилі; Інязор ерзянського народу Сиресь Боляєнь. Також віце-президентами АБН стали Стефан Романів, Леонтій Шипілов, Юрій Сиротюк та Олег Вітвіцький, як виконавчий директор. До Ради АБН увійшли і керівники його регіональних комітетів: Американського, Австралійського, Британського, Кавказького Балтійського та Комітету у Латинській Америці, який перебуває у процесі формування.

УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа