В Україні відзначили Всесвітній день гуманітарної допомоги

whd2019

Сьогодні, у Всесвітній день гуманітарної допомоги, в дружній атмосфері пройшов неформальний онлайн-захід «LifeHacks Humanitarian Morning», де представники громадського, державного секторів, благодійники та волонтери розповідали неймовірні історії, які, здавалося, були приречені на провал, але обернулися успіхом.

Серед сміливців, які не побоялися розповісти про свій не завжди позитивний досвід, :

  • Василій Стрілка – генеральний директор директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій Міністерства охорони здоров’я України;

  • Любов Шипович – співзасновниця та віце-президентка громадської організації Razom for Ukraine;

  • Дмитро Шерембей – активіст, публічний діяч, голова координаційної ради «100% життя» – Мережа ЛЖВ;

  • Домінік Пателла – представник Світового Банку, фахівець з фінансів в інфраструктурі;

  • Василь Задворний – генеральний директор електронної системи публічних закупівель Prozorro;

  • Ірина Бережницька – координаторка львівського осередку Nova Ukraine, відповідає за закордонні постачання медичного обладнання та іншого гуманітарного вантажу;

  • Юлія Грицку-Андрієш – співзасновниця гуманітарного хабу HELP UKRAINE ROMANIA у Чернівцях.

Кожна така історія заслуговує окремої уваги.

Наприклад, команда Razom for Ukraine отримала запит на закупівлю ліхтариків з червоним світлом, які менш видимі на відстані, і придбали 50 тис. ліхтариків.

Любов Шипович розповідає: “Коли вони прийшли в Україну у Львів на наш перший склад волонтери спробували і виявили, що там немає червоного світла, тільки біле. І ми почали роздавати медикам та військовим ліхтарики з білим світлом. Ніхто їх не хотів брати, а в нас 50 тис. ліхтариків з білим світлом. І так роздавали скільки могли і як могли: “Хочете взяти дрон? Візьміть ще 300 ліхтариків”. І десь на третій місяць одна наша волонтерка гралася з цими ліхтариками на складі й кілька разів натиснула на кнопку: опа, а там є червоне світло! Після того позбутися їх стало набагато легше.”

Ірина Бережницька з львівського осередку Nova Ukraine поділилася, що 2 місяці чекала вантажівку інсуліну від волонтерської організації з Великої Британії. Вона коментує цю історію так: “Коли до нас доїхав бус, ми дуже обережно його розвантажували. Почали розпаковувати, щоб зробити певну інвентаризацію, і зрозуміли, що до нас приїхав бус з 20 глюкометрами, які стояли в коробках повних жувальних цукерок. Уявіть, до нас приїхав бус повний цукерок. Я не хочу передавати, що я тоді відчула: з одного боку в мене просто була істерика, а з іншого печаль, що підвела скільки людей. Ці цукерки все ще стоять на складі, ми їх досі не з’їли. Висновок з цієї історії такий: по-перше, не варто працювати з волонтерськими організаціями, які викликають сумнів. По-друге, поки в тебе немає чогось на руках, то не варто нікому нічого обіцяти. ”

Також під час заходу команда проєкту SURGe презентувала свій проєкт – онлайн-платформу SmartAid UA PARTNERS, яка об’єднує українські громадські організації та міжнародних донорів для надання гуманітарної допомоги там, де вона потрібна найбільше.

Це такий собі “тіндер” для донорів та організацій, що гарантує співпрацю лише з перевіреними та верифікованими гравцями, а також дозволяює донорам робити трекінг допомоги до останнього отримувача” – поділилася керівниця проєкту Тетяна Юрович.

Захід проведено проєктом “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe Ukraine), який впроваджується Alinea International та фінансується Урядом Канади.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа