В мережі з’явився українізований домен для Луганська

Луганськ

1 січня 2024 року розпочав свою роботу домен для Луганська, в якому назва обласного центру транслітерована з української мови — luhansk.ua. До того існував тільки русифікований варіант lugansk.ua та скорочений lg.ua.

Про це повідомляє доменний реєстратор Cityhost.ua — один з перших, хто розпочав реєстрацію в цій зоні. За 5 днів 2024 року в домені lugansk.ua уже з’явилося дві нових адреси.

Згідно з регламентом регіонального адміністратора “ЧП Координатор”, який обслуговує домени східної України, доменна зона luhansk.ua є дзеркальною до вже існуючої lugansk.ua. Це означає, що ідентичні домени в обох зонах може зареєструвати тільки один користувач. Наприклад, якщо у вас уже є домен office.lugansk.ua, то office.luhansk.ua вже заброньований за вами (і навпаки). Зареєструвати обидва домени можна тільки в одного реєстратора.

Ще з літа 2022 року в Україні триває рух із дерусифікації доменів, у межах якого проводяться акції з популяризації правильних україномовних зон та відмова від русифікованих аналогів, з’являються нові доменні зони із правильним написанням назв міст. Наприклад, у жовтні запрацювали правильні домени для Вінниці, Хмельницького та Житомира.

Незважаючи на те, що Луганськ і досі окупований агресором, він продовжує бути частиною України. Зокрема працюють сайти державних органів та проукраїнські ЗМІ, редакції яких розташовані в інших регіонах країни. Тому луганські домени продовжують користуватися попитом серед власників сайтів, пов’язаних з Луганщиною.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа