В Києві відзначили 100-річчя від народження Ярослава Стецька

19 січня в приміщенні Центру Національного Відродження урочисто відзначили 100-річчя з дня народження визначного діяча українського національно-визвольного руху, Голови Проводу ОУН (бандерівців), Президента Антибільшовицького Блоку Народів, одного з фундаторів Всесвітньої антикомуністичної ліги, провідного ідеолога українського націоналізму Ярослава Стецька.

В заході взяли участь члени ОУН (б), патріотчних організацій, відомі громадські діячі, такі як голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, син відомого дисидента Олекси Гірника Євген Гірник, Голова Проводу ОУН (б) (2001-2009 рр.) Андрій Гайдамаха, історик, головний редактор офіційного видання Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Віктор Рог, голова Київського крайового братства ОУН-УПА Орест Васкул.

Спочатку до присутніх звернувся директор Центру Національного Відродження Тарас Рондзістий, який зачитав звернення від Голови ОУН(б) Стефана Романіва.

В зверненні Голова ОУН (б) наголосив, «що Провід ОУН (бандерівців) закликає членство та українців на рідних землях та в країнах поселень, вшановуючи ювілей, звернутися до творчої спадщини ідеолога українського націоналізму, застановитися над його життєвим чином, разом докласти всіх зусиль для втілення в реальність теоретичних проектів і практичних заходів Ярослава Стецька та його соратників в дійсність».

Також Стефан Романів у своєму вітальному слові перерахував основні постулати націоналістичного вчення Ярослава Стецька, які вже понад півстоліття беруть собі за озброєння українські патріоти.

Андрій Гайдамаха, який особисто знав і працював зі Стецьком, розповів про цю особистість, про його ставлення до справи, про його служіння ідеї незалежної сильної України.

«Ярослав Стецько був людиною слова і чину, – каже пан Андрій, – він проявив себе як видатний організатор, як видатний публіцист, як зараз би сказали, блоггер. Він писав дуже багато якісних матеріалів до часопису «Шлях Перемоги» та інших видань».

«Саме акція в Швеції, організована Стецьком, українськими націоналістами, під час візиту в цю країну лідера СРСР Микити Хрущова, змусила останнього на сесії Генасамблеї ООН зняти з себе черевик і нервово стукати по трибуні».

«Ярослав Стецько був людиною сучасною, регулярно проводив зустрічі з молоддю, спілкувався з нею», – підкреслив Андрій Гайдамаха.

Учасники академії переглянули відео презентацію про життєвий шлях Ярослава Стецька, в неформальній обстановці поспілкувалися між собою і обмінялися думками про визначного патріота, який всього себе віддав справі відродження України.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа