В Києві відбулася презентація громадського руху “Чесно”

9 грудня 2011 року о 10:00 в приміщенні Культурно-мистецький центру Національного університету “Києво-Могилянська Академія” відбулась презентація громадського руху ЧЕСНО. Мета ініціаторів Руху — не допустити до участі у наступних парламентських виборах тих кандидатів, які не відповідають громадським критеріям.

Гасло Руху – “Фільтруй Раду!”, символом є часник – засіб дезінфекції та боротьби з нечистою силою.

Експерти та юристи Руху розробили “критерії доброчесності” для нинішніх депутатів та майбутніх кандидатів. Спільно з журналістами та аналітиками учасники Рух планують провести масштабну перевірку кандидатів на відповідність цим критеріям. Результати перевірки буде оприлюднено на загальнонаціональному рівні – аби кожен виборець отримав об’єктивну інформацію про кандидатів та голосував свідомо.

Учасники Руху розробили для кандидатів критерії доброчесності, серед  яких, зокрема, такі:

  1. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
  2. Непричетність до корупційних дій
  3. Відповідність задекларованих доходів та майна стилю життя
  4. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини
  5. Особисте голосування в парламенті
  6. Відвідання не менше 75% засідань Верховної Ради України

Учасники Руху публічно вимагатимуть  у політичних сил визнати громадські критерії та не допустити до участі у виборах тих кандидатів, які їм не відповідатимуть.

Ініціатива відкрита для приєднання громадських організацій та індивідуальних учасників. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах.

Основні заходи Руху ЧЕСНО здійснюватимуть залучені активісти в координації з громадськими організаціями, що візьмуть на себе відповідальність за окремі напрями роботи. Учасники Руху планують: створити регіональну мережу координаційних центрів; збирати та аналізувати інформацію про кандидатів, здійснювати адвокаційні та комунікаційні кампанії тощо. Для юридичного захисту активістів Руху буде створена окрема волонтерська група з правників та адвокатів.

Організаційна структура Руху ЧЕСНО складатиметься з центральної та 24 регіональних координаційних рад – оперативних штабів, що виконуватимуть тактичні та стратегічні завдання Руху. До координаційних рад входитимуть керівники організацій, що реалізують окремі напрямки діяльності. Індивідуальні активісти, які готові долучитися та підтримати Рух ЧЕСНО, можуть стати «учасниками» або «прихильниками».

Діяльність Руху зосереджена на двох ключових етапах – до офіційного початку виборчої кампанії в липні 2012р. і після її старту.
До початку виборчої кампанії учасники Руху планують провести регіональні презентації та дослідити на відповідність критеріям 450 нинішніх народних депутата. За результатами дослідження активісти вимагатимуть від партій не включати у нові виборчі списки тих, хто не відповідатиме визначеним критеріям.

З офіційним початком кампанії в липні 2012 р. експерти та аналітики Руху проведуть дослідження кандидатів-мажоритарників. Загалом очікується 3500-4000 кандидатів. Результатом дослідження стане “барометр доброчесності” кандидатів, з яким зможе ознайомитися кожен виборець. Барометр доброчесності сприятиме усвідомленому та виваженому голосуванню громадян на майбутніх парламентських виборах.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа