Українська демократія програє 2:14

Члени Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, експерти недержавного сектору обговорили стан розвитку демократії та верховенства права з керівником Бюро з питань демократії, прав людини і праці Державного департаменту США Томасом Мелія. З боку влади учасниками дискусії бути: Марина Ставнійчук (Адміністрація Президента України), Валерія Лутковська (Уповноважений ВРУ з прав людини) та Андрій Магера (заступник голови ЦВК України).

Це вже друга зустріч, що відбулася у Києві напередодні офіційної зустрічі Робочої групи «Демократія та верховенство права» у рамках роботи Комісії стратегічного партнерства між Україною та США.

Експерти презентували моніторинг виконання рекомендацій, що були розроблені у липні минулого року та визначили рекомендації щодо необхідних кроків влади у короткостроковій перспективі.

Рекомендації торкалися сфери виборчого законодавства, судочинства, прав людини, громадських об’єднань, суспільного мовлення, свободи слова та державних закупівель. За даними експертного моніторингу, результати невтішні: з 19 рекомендацій протягом року було виконано лише 2, 3 – виконано частково, а 14 – не виконано.

Серед виконаних рекомендацій, зокрема, прийнято закон «Про громадські організації» та розроблено у співпраці з громадськістю і прийнято Стратегію державної політики розвитку громадянського суспільства.

Позитивними експерти оцінюють такі кроки влади:

  • Президент України 14 травня підписав Кримінально-процесуальний кодекс, який було розроблено Робочою групою з питань реформування кримінального судочинства у співпраці з міжнародними експертами (КПК було проголосовано у Раді 13 квітня 2012 року).

  • Міністерство економіки розпочало розробку довготермінової стратегії розвитку системи державних закупівель, в тому числі із залученням експертної допомоги USAID.

  • Розроблено та прийнято Національну антикорупційну стратегію та Державну програму протидії корупції на найближчі 5 років.

Проте більша частина рекомендацій експертів залишається актуальною й досі. Оскільки ситуація в Україні у сфері демократії та прав людини останнім часом тільки ускладнилася, сьогодні, як ніколи, потрібен відвертий діалог між українськими, міжнародними експертами та високопосадовцями.

Контакти: youkraine.eu@gmail.com

Наша сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/youkraine.eu

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа