У Запоріжжя з’явився новий правильний UA-домен

Запоріжжя

У перший день 2024 року запрацював новий домен для Запоріжжя — zaporizhzhia.ua. Тепер обласний центр має три доменні зони. Крім названої, працює також скорочена zp.ua та зона zaporizhzhe.ua, яка свого часу була створена з помилковою транслітерацією назви міста з української мови.

Новий домен відображає офіційні правила транслітерування українського алфавіту і зокрема назв міст. За перші 5 днів роботи у ньому вже з’явилися дві перші реєстрації.

Про це повідомляє реєстратор доменів Cityhost.ua, який одним із перших відкрив зону для реєстрації.

Протягом останнього року в українській доменній системі відбувається багато змін, покликаних привести до ладу механізми, створені ще у 1990-х роках:

  • Декомунізація — закрито зони Дніпра, транслітеровані зі старої назви Дніпропетровськ;
  • Українізація тих доменів, які раніше мали тільки русифіковану версію — запущено в роботу три нових зони для Вінниці, Житомира та Хмельницького;
  • Впровадження правильних доменів з офіційною транслітерацією, як у випадку із Запоріжжям.

Ці процеси спричинені бажанням українського IT-сектору відмежуватись від російського впливу та рухом із дерусифікації доменів, який існує з літа 2022 року та залучає все більше реєстраторів.

Зокрема, вони проводять акції та інформаційні кампанії із привернення уваги користувачів до можливості реєструвати правильні українські версії доменів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа