У Верховній Раді України погоджено створення Тимчасової спеціальної комісії щодо підтримки поневолених народів

ABNКомітет Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ погодив висновок щодо створення Тимчасової спеціальної комісії з питань розробки основних засад державної політики щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів російської федерації, повідомляє АБН.

Про це повідомив ініціатор створення комісії, народний депутат України Ярослав Юрчишин. До роботи в комісії зголосилися парламентарії Марія Мезенцева, Володимир В’ятрович, Олег Дунда, Ігор Гузь, Євгенія Кравчук, Дмитро Наталуха, Сергій Євтушок, Юрій Загородній та інші.

“Ми можемо отримати політичний майданчик на рівні парламенту щоб напрацьовувати з разом з представниками поневолених народів майбутнє країни-агресора, – підкреслив Ярослав Юрчишин. – Чому це важливо? Бо, вийшовши на кордони 1991 року, нам треба мати з північного сходу дружні утворення дружніх вільних народів, а не імперію зла”.

“Українці про це розуміли ще під час виховних змагань 1917-1922 років, налагоджуючи контакти з Кубанню, Конфедерацією Північного Кавказу та іншими республіками, які утворилися на уламках імперії, а потім були розтрощені більшовиками, – наголосив Ярослав Юрчишин. – Ідею розвалу “тюрми народів” втілював у життя Антибільшовицький Блок Народів, ініційований ОУН у часи Другої світової війни. Маємо тепер відроджувати ідеї АБН і пройти цей шлях до кінця, допомігши Ічкерії, Ойрат-Калмикії, Туві, Татарстану, Саха-Якутії, Сибіру, Інгрії, Ерзянь Мастор, Дагестану, Башкортостану, Бурятії, Чувашії, Інгушетії  та іншим територіям здобути не лише більшу фінансову та управлінську самостійність, але й свободу за принципом “Воля народам – Воля Людині!”.

Українська Інформаційна Служба (УІС)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа