У Тернополі вшанували Ярослава Стецька

photo1705856450 (3)

19 січня минула 112-річниця від дня народження багатолітнього Голови революційної ОУН та Президента Антибольшевицького Блоку Народів Ярослава Стецька. Основні заходи з нагоди уродин видатного українця відбулись на його малій Батьківщині у місті Тернополі.

Урочистості розпочались із покладання квітів до пам’ятника Ярославу Стецьку у Тернополі, участь у яких взяли представники місцевої влади та громадські активісти. Символічно, що до церемонії покладання квітів долучилися діючий голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Олег Медуниця та виконавчий директор Антиімперського Блоку Народів Олег Вітвіцький.

У актовій залі Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини було представлено книгу Григорія Роя «Нарис історії Антибольшевицького Блоку Народів». Відкриваючи подію, голова ОУН (б) Олег Медуниця наголосив на важливості продовження справи Ярослава Стецька та його соратників на сучасному етапі. Олег Медуниця розповів присутнім, що започатковані у свій час Ярославом Стецьком проекти Фонд оборони України та АБН успішно відновили свою роботу уже в умовах повномасштабної війни.

photo1705856450 (1)

Григорій Рій познайомив учасників презентації із своїми дослідженнями з історії АБН та виокремив особливу роль у діяльності організації Ярослава Стецька. Григорій Рій охарактеризував головні періоди діяльності Стецька в АБН від етапу становлення до середини 80-их років ХХ століття. На думку дослідника, Ярослав Стецько є одним із найяскравіших діячів антиімперського та антикомуністичного руху у світовому масштабі. Його особиста роль у відстоюванні українських інтересів на міжнародній арені є надзвичайно великою, проте, на жаль, ще не достатньо вивченою і популяризованою в українському загалі.

Олег Вітвіцький представив головні напрямки роботи Антиімперського Блоку Народів та звернув увагу на актуальну теоретичну спадщину багатолітнього Президента АБН. Зокрема, у своїй праці «АБН і європейський рух», написаній у далекому 1950 році, Ярослав Стецько чітко означив антиімперську основу протистояння із Московією: «Боротьба всіх народів, поневолених російсько-більшовицьким імперіалізмом і об’єднаних в АБН, спрямована на поділ Російської імперії на окремі держави, кожна з яких має свій незалежний національний уряд і охоплює її власний етнічний простір, населений своїми громадянами. З цієї причини АБН бореться не лише з більшовицькою Російською імперією, але з будь-якою Російською імперією, чи то «демократичною», «тоталітарною», «монархічною» чи «соціалістичною».

Презентація продовжилася жвавою дискусією щодо місця і ролі Ярослава Стецька в історії України, а завершилась автограф-сесією автора «Нарису історії Антибольшевицького Блоку Народів».

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа