У Семенівській громаді Кременчуцького району демонтували російський комуністичний маркер – пам’ятник-погруддя сталіністу Мічуріну

Мічурін у Веселому Подолі

З ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та громадської ініціативи «Декомунізація. Україна» у селі Веселий Поділ Семенівської громади Кременчуцького району демонтовано пам’ятник-погруддя російському сталінському комуністичному біологу Іванові Мічуріну. Демонтаж проведено КП «Комунальник» Семенівської селищної ради. Об’єкт перебуватиме на території цього комунального підприємства до прийняття окремого рішення щодо передачі у музейний простір.

333606261_1303611406852340_2978076344836889446_n

«З метою проведення заходів з дерусифікації, усунення з публічного простору об’єктів, які стосуються російської історії, захисту культурного простору України в умовах війни, розв’язаної державою – агресором – російською федерацією проти України, керуючись Рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики України і Українського інституту національної пам’яті щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою Росії та СРСР, виконавчим комітетом Семенівської селищної ради прийнято рішення про демонтаж пам’ятника – погруддя І.В. Мічуріну», – зазначено у офіційному листі за підписом Семенівського селищного голови Людмили Милашевич.

«Звеличений Йосипом Сталіним російський біолог і селекціонерпомолог, уродженець Рязанської губернії Росії ніяк не пов’язаний з історією Семенівської громади. Завжди вітав усі кремлівські ініціативи і схвалював ідеологічні рішення компартійних з’їздів. У 1931 році Івана Мічуріна нагородили орденом Леніна. Влада СРСР перейменувала містечко Козлов на Мічурінськ, а самого Мічуріна призначила академіком союзної академії наук. У період сталінських репресій за критику «мічурінської науки» постраждало чимало справжніх вчених-біологів і генетиків, серед них професор, діяч УНР Володимир Симиренко», – наголосив ініціатор демонтажу, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

332878944_6956468827718215_8307098154884989102_n

«У професійному науковому середовищі більшість положень так званого «мічурінського вчення» сприймалися, як окультні дійства. Кремлівській владі імпонувала авантюрна можливість успадкування біологічних ознак рослинами під впливом дії природних чинників або у процесі цілеспрямованого їхнього «виховання»», – підкреслили у Полтавському офісі УІНП. «Коли наприкінці 1920-х років Сталін висунув ідею глобального перетворення природи, Мічурін у зверненні до XVI з’їзду ВКП(б) у 1930 році запропонував свій «проєкт», який передбачав зменшення негативного впливу сибірського клімату на європейську територію шляхом створення грандіозної лісосмуги між Уральськими горами і Каспійським морем та перетворення пустель Середньої Азії на оази шляхом висадки там посухостійких рослин та їстівних кактусів. Ці абсурдні «ідеї» були сприйняті серйозно і отримали гарячі оплески на з’їзді комуністів. Докорінне перетворення природи збігалося з більшовицькими намірами «разрушения до основанья» всього світу та творення нового «советского человека».

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа