З 19 по 21 травня 2023 року у Переяславській громаді проходила Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») серед учнів 7-10 класів.
«Сокіл» («Джура») – всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, що є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри у навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об’єднання дітей для виконання завдань гри.
19 травня на території Гайшинської гімназії відбулося урочисте відкриття гри
На відкритті був присутній голова Переяславської громади Вячеслав Саулко, який привітав дітей з початком «Джури».
«Саме на ваше покоління випала доля навчатися під-час час війни. Ми віримо, що найближчим часом буде перемога і ми житимемо у вільній і незалежній країні. Я вам бажаю бути тими щирими патріотами нашої країни, якими ви є сьогодні», – сказав мер.
Начальник відділу освіти Переяславської міської ради Петро Ярмоленко зауважив, що починаючи з 2019 року, гра «Джура» у такому форматі не проводилася.
«Я хочу, щоб кожен з нас у душі подякував тим людям, які дали нам можливість провести гру, які щоденно дають можливість навчатися та просто жити. Це наші захисники», – сказав освітянин.
Заступник командира 137 батальйону ТРО Валерій Мартишко звернувся до молодих козаків та козачок: «Я вам бажаю, щоб ви завжди були вільні. Для цього вам необхідно уміти захищати свою волю, свою країну. Тому навчайтеся достойно і чесно. Перемога буде за нами, а між вас нехай переможе сильніший!»
Протягом наступних днів юні джури змагалися у спортивних навичках, стрільбі із пневматичної гвинтівки, мали навчання від військових і медиків. Про враження Proslav запитав безпосередньо в учасників:
- «Нам дуже подобається брати участь у таких заходах. Ми любимо змагатися між школами. Протягом цих трьох днів ми змагалися у різних конкурсах: стройова підготовка, туризм, силові вправи. Другого дня нам військові проводили змагання на смузі перешкод, ми дивилися на різну зброю та техніку, проводили навчання з мінної безпеки та медицини. Останнього дня ми пройшли пізнавальний квест», – говорить Поліна Бурчик, ройова команди «Переяславські козаки» гімназії №2.
- «Ми не відпочивали ці дні, було багато діяльностей. У стрільбі наші дівчата показали гарні результати, а хлопцям сподобалась смуга перешкод. Ми вважаємо, що ця гра була корисною, адже ми отримали підготовку і тренували свою витривалість», – говорять учасники рою «Січовики» Гімназії №4.
- «Було дуже цікаво познайомитись з військовими. Вони показували різну зброю і навчали надавати першу медичну допомогу. А ще була смуга перешкод. Водночас ми не завжди були згодні з рішеннями суддів і в деяких змаганнях було дуже прикро», – рій «Молода січ» гімназії №1.
- «У нас багато вражень. Нам провели багато корисних тренінгів, а сьогодні був дуже веселий квест. Ми думаємо, що ця гра організована, щоб виховувати у нас дух патріотичності, щоб ми росли справжніми патріотами й любили Україну», – рій «Нащадки козаків», Великокаратульська гімназія.
21 травня на центральній прощі Переяслава відбулося завершення і нагородження учасників всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
Для учасників виступили вихованці акробатично-хореографічної студії «Фантазія» та вихованці будинку художньої творчості Матвій Лиманський та Анастасія Харченко з піснею «Я намалюю».
Начальник відділу освіти Петро Ярмоленко, начальник відділу з питань фізичної культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Валерій Мільгевський та член головного штабу Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура») Тарас Рондзістий провели нагородження учасників у індивідуальних та командних заліках.
У командному заліку 3 місце зайняла команда Переяславської гімназії №1, рій «Молода січ»
2 місце посіла команда Гіманзії імені Івана Мазепи, рій «Укроп»
Переможцем гри «Сокіл» («Джура») у Переяславській громаді стала команда гімназії №2, рій «Переяславські козаки»
Варто зауважити, що метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва:
- виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей;
- виховання у молоді глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи;
- формування і виховання, спираючись на національні козацькі педагогічні традиції, у юнаків і дівчат високих морально-психологічних якостей; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, дисциплінованості і ініціативності;
- виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління українців на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя.
Джерело: proslav.info