У Львові відбулося засідання Світової Управи Спілки Української Молоді

391626982_357217853529042_4656851814034761855_n

Члени Проводу СУМ прибули з теренів Австралії, США, Канади, Великої Британії та Бельгії, щоб продемонструвати свою єдність та підтримку воюючій Україні.

Учасники засідання провели ряд зустрічей з організаторами волонтерських та громадських ініціатив для допомоги війську. З деякими з них, як от «Львівський Лицар», співпраця започаткована ще у 2015 році, а з деякими лише розпочинається.

Також члени Світової Управи СУМ взяли участь у Волонтерському форумі Спілки Української Молоді в Україні, під час якого йшлося про реалізовані сумівські допомогові проекти та про плани дальшої спільної роботи усіх сумівських структур.

Перебуваючи у Львові, члени Світової Управи СУМ відвідали могилу сумівця-бійця Григорія Добоша, який загинув у березні 2022 року на Херсонщині, захищаючи Україну від російських окупантів.

На Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря сумівці помолилися за вічний спочинок його душі та за тих його побратимів-сумівців, які полягли в обороні Рідного Краю.

Голова Світової Управи СУМ друг Андрій Бігун висловив слова пошани та глибокої вдячності батькам та родині Героя за складену ним найбільшу жертву.

Також члени Світової Управи СУМ віддали шану сумівцям другу Омеляну Ковалю та Григорію Васьковичу, похованим на Личаківському цвинтарі.

Пам’ять полеглих вшанували спільною молитвою під час недільної Літургії у Гарнізонному храмі Львова, де, поруч зі стягами військових формувань, встановлено Прапор Спілки Української Молоді.

IMG_7199

Генеральний капелан Спілки Української Молоді владика Степан Сус зустрівся з Світовою Управою СУМ в один із днів її робочого засідання у Львові. Він подякував сумівцям за їхню виховну працю, яка впродовж багатьох десятиліть дає добрі плоди на різних континентах.

Під час зустрічі йшлося про поглиблення співпраці Спілки Української Молоді та Церкви, перспективи створення Капеланської служби СУМ, шляхи і способи ведення катехитичної праці, охоплення організаційною діяльністю нових теренів, опіку над українцями, яких розв’язана Росією війна змусила покинути рідні домівки.

Присутній на зустрічі настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук розповів про діяльність Центру військового капеланства Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

На завершення отець поблагословив сумівців на дальшу працю для Бога й України, яку вони звершують в 12 країнах світу:

«Нехай Господь благословить нас усіх, всі наші плани, ідеї. Нехай благословить сумівців усього світу. Дозволь нам, Господи, зростати у нашій вірі, любові до України. Утверди нас у наших починання і в наших планах. Бережи нас від всякого зла. Даруй силу, ласку здоров’я нашим захисникам. Дозволь нам бути твоїми свідками у всіх країнах світу. Бути українцями, вірними своїй батьківщині!».

Привітав учасників наради Голова ОУН (б), один із засновників СНУМ-СУМ на Сумщині Олег Медуниця:

«Нашим сумівським «Гартуйсь!» щиро вітаю вас, дорогі подруги і друзі з відбуттям зустрічі.

В тяжкий і героїчний час нація вимагає від нас усіх максимальної мобілізації зусиль задля Перемоги. І СУМ в цій ситуації достойно виконує свою місію як безпосередньо на передовій лінії боротьби, так і як волонтерське середовище, і як вишкільно-виховна ідейна структура.

Сказано ж бо: «Покажіть вашу молодь і спрогнозую майбутнє вашого народу». Маємо завжди пам’ятати цю істину. ОУН завжди приділяла максимум уваги підготовці нової генерації.

Через формотворче горнило наших молодіжних організацій, чи то Юнацтво ОУН, чи СУМ, ТУСМ, МНК пройшли десятки тисяч молодих провідників, воїнів, творців українського майбутнього в Україні та діаспорі.

«СУМ наша гордість! В СУМі росте України надія!» Ці поетичні слова не просто красива фраза. Це дороговказ і завдання для нас усіх.

Згадаймо сьогодні в молитві тих наших захисників, наших друзів, які зі зброєю стали на захист нашої України, які жертвою крові оплачують наше майбутнє, які поповнили лави небесного воїнства Архистратига Михаїла. Честь їм і слава.

Бажаю плідних результативних нарад, бажаю успіхів і здобутків на шляху, з якого немає сходу.

Честь України! Готов боронити!

Слава Україні!»

В часі засідання у Львові учасники взяли участь у панельній дискусії «Діти і молодь: поствоєнні кроки». за участі представників БФ «Посмішка ЮА», Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ та програми USAID «Мріємо та діємо».

Передували панельній дискусії зустрічі з місцевими волонтерськими ініціативами, які діють у Львові.

На волонтерській кухні, яка заготовляє їжу для наших бійців ще з 2014 року члени Світової Управи побачили процес підготовки продуктів, сушіння та пакування готових страв. За допомогою невеликої кількості окропу, наші бійці можуть приготувати борщ, «ліниві» голубці, «гарячу кружку» та багато інших страв.

Долучились також до плетіння якісних маскувальних сіток в одному з вишів Львова, де цю важливу працю перетворили у мистецтво та до якої долучається чимало місцевих мешканців та внутрішньо-переміщених осіб. Сітки тут плетуться під замовлення, залежно від потреб конкретного підрозділу та географії. Робота не зупиняється в цьому місці ніколи.

Вітальне слово та подяку за підтримку України висловив також колишній Голова ОУН (б) Стефан Романів, який долучився до сумівців в часі панельної дискусії та Волонтерському форумі в Українському Католицькому Університеті.

Леся Голик

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа