Спілка Української Молоді, яка минулого року відсвяткувала 90-ліття з часу створення, днями відзначила 70-ту річницю відновлення своїх структурних клітин в діаспорі.
Урочистості з цієї нагоди відбулися в Лондоні. Їм передувало засідання Світової Управи СУМ та міжкрайова зустріч дружинників.
Численних гостей та учасників ювілейних святкувань, що прибули з різних куточків світу, організатори сердечно вітали в приміщенні Українського Клубу.
Дійство розпочали з відспівування Гімну Спілки Української Молоді та внесення прапорів 10 держав, на теренах яких діють осередки організації.
На добру справу присутніх поблагословив капелан Лондонського осередку о.Богдан Матвійчук. Священик закликав молодь не тільки пам’ятати про минуле, але вже сьогодні творити майбутнє.
З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Крайової Управи СУМ у Великій Британії др.Зенко Фінів, Голова Світової Управи СУМ др.Андрій Бігун.
Вони наголосили на важливості плекання та примноження добрих традицій, які започаткували попередні покоління СУМівців, а також – до єднання молоді навколо справи служіння Богові та Україні.
Організаційний референт СУ СУМ др.Святослав Липовецький виступив з доповіддю на тему «Відновлення СУМ в Діаспорі». Він наголосив, що за кілька років, які минули з часу відновлення у 1946 організаційних клітин СУМ на еміграції, Спілка охоплювала майже половину всієї молоді в таборах DP (переміщених осіб), а вже в кінці 40-их поширила свою діяльність на дітей. Згодом кількість країн, де були засновані сумівські клітини, сягнула числа 18.
Голова Лондонського осередку др.Влодко Павлюк розповів про історію виникнення та діяльність СУМ у Великобританії.
Ювілейну програму продовжили виступи мистецьких колективів Молодшого Юнацтва осередку Волтгем-Кросс, Старшого Юнацтва Лондонського осередку, хору дружинниць «Світанок», родинного ансамблю Пасічників.
На адресу зібрання надійшли листовні привіти від Голови Світового Конгресу Українців др.Євгена Чолія, Голови Проводу ОУН (б) др.Стефана Романіва, Голови Ради Українських Державницьких Організацій Світу др.Юрія Шимка, Крайової Пластової Старшини, довголітніх сумівців з Великої Британії Володимира і Анни Карпинець.
«Важливо, що Спілка Української Молоді виховує у свого членства глибокі патріотичні почуття до України та неухильно діє під кличем “Честь України – Готов боронити!”». – йдеться у вітальній адресі, яку надіслав голова СКУ Євген Чолій. – Цей клич набув особливої актуальності тепер, коли Російська Федерація нелегально окупувала Автономну Республіку Крим та веде на Сході України жорстоку військову агресію. І тому сьогодні Світовий Конґрес Українців закликає всіх сумівців усвідомити серйозність цих загрозливих викликів та всіма своїми діями стояти на сторожі честі і свободи нашої духовної Батьківщини України».
«Сьогодні СУМ – це одна з найбільших виховних організацій українців, яка навчає сильних духом, енергійних, розумних, ініціативних та небайдужих молодих людей», – констатує голова ОУН др.Стефан Романів. – За всі ці роки СУМ виховав тисячі відповідальних громадян та лідерів, які беруть активну участь у розвитку як організації, так і суспільства вцілому. Саме сумівці стали ініціаторами прогресивних і сміливих ідей, надзвичайно важливих для суспільства».
На думку керівника РУДОС др.Юрія Шимка, основною ціллю СУМ є плекання шляхетного патріотизму: «Протягом усієї довголітньої виховної праці та культурно-освітньої активності Спілка Української Молоді в діаспорі відігравала провідну роль у складі українських державницьких організацій та різноманітно допомагала Україні до часу проголошення її державної незалежності».
Слова подяки сумівцям адресував й очільник Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, який напередодні, під час зустрічі з членами Світової Управи СУМ, наголосив на важливості праці, яку провадять організаційні клітини Спілки Української Молоді для збереження ідентичності української молоді та протидії асиміляції, а головно – для громадського представлення українських справ перед урядами та громадянами інших країн.
Також подяку сумівцям за багатолітню працю на громадській ниві висловила, під час зустрічі в українській амбасаді, й Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії пані Наталія Галібаренко.
Ювілейні урочистості завершилися у неділю, 14 листопада, Архієрейською Святою Літургією в Лондонській греко-католицькій Катедрі.
Різні покоління СУМівців, з різних країн та континентів, разом молилися за мир, добро та злагоду в Україні, за добру долю її народу. А ще – за добре майбутнє для організації, яка, попри свій поважний вік, завжди залишатиметься молодою, адже об’єднує в своїх лавах людей, в серцях яких пломеніє правдива любов до Батьківщини. І це їхнє горіння, їхні помисли і їхні добрі справи є свідченням правильності обраного життєвого шляху, на якому дороговказом зоріють слова «Бог і Україна!».