У Львові протестували проти розколу України

Всеукраїнська акція протесту дала результат — Голова Верховної Ради запевнив, що мовний проект цього тижня не розглядатимуть

 

            Небайдужі громадяни по всій країні вийшли 2 липня на акцію «Зупинимо розкол України!» проти мовного законопроекту Партії Регіонів.

У Львові влаштували мітинг біля облдержадміністрації. Головна теза – досить спекулювати на мовному питанні і розколювати ним Україну. «Займіться ділом, а не язиком!» — закликали учасники протесту народних депутатів та Парію регіонів. Вони тримали плакати з надписами «Ні розколу України», «Справжнє мовне питання: Де дешевий газ?», «Мовне питання: влада грає, опозиція підіграє», а також велику 17-мільярдну банкноту із зображенням одного з авторів закону Вадима Колесніченка.

Законопроект 9073  прийнятий у першому читанні 5 червня. Учасники акції застерігають, що його прийняття в цілому призведе до розколу країни, а також потребуватиме астрономічних видатків – близько 17 мільярдів гривень щорічно, що перевищує сукупні витрати держбюджету на охорону здоров’я та культуру. Про негативні наслідки прийняття законопроекту попереджають також провідні українські та зарубіжні експерти, профільні міністерства і комітети Верховної Ради України.

Цього ж дня акції під гаслом «Зупинимо розкол України!» відбулися у Києві біля Верховної Ради, а також біля приміщень обласних державних адміністрацій у Харкові, Донецьку, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Полтаві, Сумах та інших містах.

Нагадаємо, активісти руху “Відсіч” після результатів голосування за мовний законопроект 5 червня проводять кампанію “Помста за розкол країни” — зниження рейтингу тих політичних сил та народних депутатів, які проголосували за законопроект Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики”. Зокрема, активісти руху та добровольці вже поширили десятки тисяч листівок проти таких депутатів у їхніх виборчих округах:

– Олександр Єфремов (м. Антрацит, Луганської обл. http://vidsich.org.ua/archives/3271)

– Володимир Литвин (м. Новоград Волинський та довколишні села, Житомирська обл. http://vidsich.org.ua/archives/3147)

– Адам Мартинюк (Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський та Маневицький райони Волинської обл. http://vidsich.org.ua/archives/3284)

– Олег Черпіцький (смт. Чуднів та довколишні села, Житомирська обл. http://vidsich.org.ua/archives/3370)

– Іван Смітюх (брат народного депутата Григорія Смітюха; м. Ковель, Шацьк, Ратне, Волинська обл. http://vidsich.org.ua/archives/3449)

– Сергій Ківалов (один з авторів законопроекту 9073; м. Одеса http://vidsich.org.ua/archives/3462)

– Сергій Гриневецький (м. Одеса http://vidsich.org.ua/archives/3462)

– Сергій Клюєв (м. Артемівськ, Донецька обл. http://vidsich.org.ua/archives/3519)

та інші.

Україномовні та російськомовні листівки проти Партії регіонів із поясненням, чому не варто за неї голосувати (наголос на соціальних та економічних проблема), масово розповсюджують на Донбасі і загалом по всій Україні (http://vidsich.org.ua/archives/3249). Приклади листівок можна завантажити тут (pdf) — російською та українською. Варто зазначити, що дуже часто до представників “Відсічі” через інтернет звертаються прості громадяни, які просять макет, самі роздруковують та клеять листівки у себе в місті чи селі.

Прес-служба Громадянського руху “Відсіч”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа