У чотирьох областях заборонили хресний хід УПЦ МП до Почаєва

хреснийхід

Рішення про заборону було прийняте під час засідання Ради оборони Тернопільщини під час ради. Військовослужбовці та представники правоохоронних органів висловили занепокоєння щодо можливих порушень громадського порядку під час воєнного стану.

Кордони для Хресного ходу: Обмеження в чотирьох областях для УПЦ МП

Хресний хід мав стартувати напередодні 19 серпня з Хмельницької області до Тернопільської і завершитися у Почаївській Свято-Успенській лаврі. Однак через можливі порушення громадського порядку його проводити заборонили.

Під час ради оборони Тернопільщини заслухали доповідь військових, представників СБУ та Нацполіції. Військовослужбовці та правоохоронці додали, що під час воєнного стану піша хода представників УПЦ МП може викликати порушення громадського порядку, тому варто утриматися від будь-яких подібних зібрань прочан.

В поліції Тернопільщини додають, що перед рішенням проаналізували подібні заходи, які проводилися минулого року в області, і дійшли до висновку, що піша хода може бути небезпечна перш за все для самих прочан.

«Зараз йде війна, є інформація, що можуть бути провокації на таких заходах. Поліція звісно ж буде посилено працювати для недопущення таких речей, але даний захід несе небезпеку в тому, що можуть бути порушення громадського порядку, можуть бути провокації ворога, які можуть потім використати у своїх засобах масової інформації для пропаганди. Тому рахуємо недоцільним проведення такого заходу», — зазначив виконувач обов’язків начальника обласного управління Нацполіції Сергій Зюбаненко.

На Волині заборонили проводити хресні ходи (масові релігійні заходи). Про це повідомив голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко. Рішення прийняли на засіданні Ради оборони області.

На Хмельниччині рішення ради оборони щодо заборони масових релігійних заходів, в тому числі паломництв, у липні та серпні прийняли ще місяць тому. Аналогічне рішення про заборону хресних ходів та паломництв прийняли і на Рівненщині.

Джерело: uapc.te.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа