У Бахмуті провели літній молодіжний табір

_DSC1486_2_03e96

За словами організаторів “Bakhmut Street Art Camp”, ідея проєкту – створити у Бахмуті майданчик для дискусій на важливі для міста і його мешканців теми. У таборі взяли участь дівчата і хлопці з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Бахмута та Бахмутського району. Вони знайомились один з одним та місцевою спільнотою, переймали нові компетенції, займалися творчістю, презентували свої роботи містянам.

Чому обрали саме Бахмут?

Загалом проєкт протягом двох років (цього і наступного) зробить чотири таких табори в різних містах на Сході України. А першим обрали саме Бахмут. Місто має цікаву історію у контексті російсько-української війни: окупація і звільнення. Також місто зацікавило організаторів близьким розташуванням до окупованих територій.

«Ми зібрали 12 креативних активістів. Програму побудували таким чином, щоб перші п’ять днів вони знайомилися з Бахмутом, його соціально-політичною атмосферою. Робили зустрічі з активною спільнотою громадянського суспільства, місцевого самоврядування, молодіжною радою, місцевими художниками та істориками, аналізували, що трапилося у 2014 році. Через ті всі зустрічі вони створювали наступні п’ять днів творчі роботи: картини, колажі та відео» – говорить координаторка проєкту Тетяна Крюковська.
Свої роботи учасники презентували на виставці 28 серпня під час закриття табору.
Відбувалися також покази документальних стрічок, які учасники табору знімали в Бахмуті – вони робили інтерв’ю з місцевими мешканцями, ставили питання про те, що б вони хотіли покращити у місті.
Це була можливість поговорити з мешканцями міста, обговорити, подискутувати на актуальні теми через твори мистецтва.

_DSC1445_2_cc2be

_DSC0098_82f1c

Чим важливі такі події?

«Ми створили культурний захід, яких, на нашу думку (і, як ми почули, на думку мешканців), не вистачає саме культурних заходів, де люди можуть збиратися і дивитися фільми, картини та спілкуватися» – додає Тетяна.

Крім заходу роботи учасників торкалися важливих тем, таких, як безпритульні собаки, або занепад історичних будівель. Учасники та організатори табору вірять, що такі заходи спонукатимуть у майбутньому розв’язання зазначених проблем та налагодить комунікацію між містянами та органами місцевого самоврядування.

Місцевими координаторами у проєкті були Ростислав Сосновий і Маша Вишедська, яка також представила на виставці свої роботи створені під час табору.

_DSC1969_73570

Цей літній табір підтримується Міністерством закордонних справ Німеччини та є частиною проєкту для Донбасу, координатором якого є організація DRA e.V. м.Берлін – працює на сході України в особі Центру громадянського суспільства «Друкарня».

Джерело: bahmut

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа