За словами організаторів “Bakhmut Street Art Camp”, ідея проєкту – створити у Бахмуті майданчик для дискусій на важливі для міста і його мешканців теми. У таборі взяли участь дівчата і хлопці з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Бахмута та Бахмутського району. Вони знайомились один з одним та місцевою спільнотою, переймали нові компетенції, займалися творчістю, презентували свої роботи містянам.
Чому обрали саме Бахмут?
Загалом проєкт протягом двох років (цього і наступного) зробить чотири таких табори в різних містах на Сході України. А першим обрали саме Бахмут. Місто має цікаву історію у контексті російсько-української війни: окупація і звільнення. Також місто зацікавило організаторів близьким розташуванням до окупованих територій.
«Ми зібрали 12 креативних активістів. Програму побудували таким чином, щоб перші п’ять днів вони знайомилися з Бахмутом, його соціально-політичною атмосферою. Робили зустрічі з активною спільнотою громадянського суспільства, місцевого самоврядування, молодіжною радою, місцевими художниками та істориками, аналізували, що трапилося у 2014 році. Через ті всі зустрічі вони створювали наступні п’ять днів творчі роботи: картини, колажі та відео» – говорить координаторка проєкту Тетяна Крюковська.
Свої роботи учасники презентували на виставці 28 серпня під час закриття табору.
Відбувалися також покази документальних стрічок, які учасники табору знімали в Бахмуті – вони робили інтерв’ю з місцевими мешканцями, ставили питання про те, що б вони хотіли покращити у місті.
Це була можливість поговорити з мешканцями міста, обговорити, подискутувати на актуальні теми через твори мистецтва.
Чим важливі такі події?
«Ми створили культурний захід, яких, на нашу думку (і, як ми почули, на думку мешканців), не вистачає саме культурних заходів, де люди можуть збиратися і дивитися фільми, картини та спілкуватися» – додає Тетяна.
Крім заходу роботи учасників торкалися важливих тем, таких, як безпритульні собаки, або занепад історичних будівель. Учасники та організатори табору вірять, що такі заходи спонукатимуть у майбутньому розв’язання зазначених проблем та налагодить комунікацію між містянами та органами місцевого самоврядування.
Місцевими координаторами у проєкті були Ростислав Сосновий і Маша Вишедська, яка також представила на виставці свої роботи створені під час табору.
Цей літній табір підтримується Міністерством закордонних справ Німеччини та є частиною проєкту для Донбасу, координатором якого є організація DRA e.V. м.Берлін – працює на сході України в особі Центру громадянського суспільства «Друкарня».
Джерело: bahmut