Центр національного відродження провів нараду громадських сил з приводу виборчих перегонів

У неділю, 27 листопада, у Києві пройшла зустріч активу громадсько-політичних організацій з різних областей України. Метою засідання було випрацювати єдину тактику в передвиборній кампанії, оцінити свої можливості та виробити єдину позицію. Критеріями запрошення на нараду Центр національного відродження висував патріотичну позицію, дієвість і кадрову наповненість структур, що допомогло провести засідання у максимально практичній площині.

У своїх виступах учасники засідання  аналізували  передвиборчу ситуацію і варіанти розвитку подій у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України  нового-старого закону про вибори народних депутатів. Зокрема, Юрій Антоняк зі Львова звернув увагу на загрози, які несе мажоритарна система, зокрема, можливість «купівлі» новообраних депутатів.  Було висловлено думку, що мажоритарна система – це спроба очистити  Партію регіонів від людей, які є там випадковими, адже партія влади також переживає глибоку трансформацію, за висловом одного з учасників, перетворюючись із партії феодального типу в партію централізовану. Політичний консультант Андрій Левус розповів про те, що в бюджет наступного року закладені інфраструктурні проекти, які могли бути використані для агітації за окремого кандидата, однак, на відносно невелику кількість місць  велика кількість охочих. Це приводить до певного ступору у лавах самих регіоналів, які не знають чого чекати від нового дня.

Важливим і нагальним було визнано питання про підтримку партій і кандидатів на цих виборах. Усі зійшлися на позиції, що слід уникати підтримки когось, ґрунтуючись суто на риториці висуванців. Українська громада уже не раз спостерігала, коли декларована політиками любов до національного  тісно межувала із жагою матеріальних цінностей. Олексій Кляшторний, навівши приклад кампанії «Чесно», запропонував орієнтуватися на аудит кандидата, відповідність його висунутим вимогам. Директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий поставив завдання в короткий термін зробити список оцінки кандидатів (check-list), який можна було би презентувати в регіонах і використовувати для поточної роботи. На його думку, патріотичним силам варто керуватися у своїй діяльності фактами, а не емоціями.

Громадський актив – невід’ємна складова роботи виборчих штабів. Важливо, щоб громадсько-патріотичні сили були на цих виборах не просто найманими працівниками, але змогли захищати свою позицію, працювати стратегічно. Для цього було запропоновано створити координаційний центр, який міг би аналізувати ситуацію в округах, методи політичних кампаній, основних гравців і їх позицію. Директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий запропонував створити єдиний опитувальник, що допоможе збирати інформацію.

Не обійшлося без дискусії про підтримку кандидатів від громадських організацій, представлених на робочому засіданні. Однак, враховуючи реалії та склад учасників перегонів, спроможних провести кампанію та забезпечити її фінансово, було вирішено зробити наголос на моніторингу за чесними виборами та підготовці професійних спостерігачів. Адже за останні кілька кампаній  інститут спостерігачів став більше декларативним, навіть, порівняно з 2004 роком, коли групи були забезпечені організаційно та матеріально та  і змогли довести факт тотальних фальсифікацій. У той же час було визнано, що відсутність можливості голосувати проти всіх кандидатів породжує ситуацію, коли перемога буде за тим, хто приведе більше людей у день голосування. Отже, створюється ситуація, що фальсифікація виборів пройде у нормах закону, на чому варто наголошувати.

Таким чином, засідання у Києві поклало початок координованій роботі громадсько-політичних  сил на виборах 2012.  Досягненням є орієнтація на спільну координовану роботу в межах формату аналізу інформації та її обміну. Робоча зустріч закінчилась, однак виборча робота лише почалася.

Українська інформаційна  служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа