«The Ukrainian Freedom Fund — це група американських та українських військових ветеранів, яка зосереджена на тому, щоб солдати та їхні родини в Україні мали все, що їм необхідно для того, аби вистояти у цій жахливій та несправедливій війні».
Місія The UFF полягає в підтримці вільної, незалежної та демократичної України через глобальну мережу донорів і волонтерів. UFF було створено у відповідь на агресію Росії в 2014 році та відновлено після повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році.
Фонд офіційно підтримали Рада національної безпеки і оборони України (РНБО), Національна гвардія України, Ділова рада Україна-ЄС, Ділова рада США-Україна, Європейська Бізнес Асоціація, Центри допомоги Україні та багато інших. Також The UFF використовує аудиторські послуги компанії Crowe для забезпечення прозорості діяльності фонду.
З 24 лютого станом на 7 серпня The UFF зібрав 1.5 мільйона доларів на підтримку українських військових. Команда фонду доставила більше 300 комплектів бронежилетів, 200 індивідуальних аптечок, 125 БПЛА, різноманітне тактичне спорядження для екіпірування 50 солдатів, 20 транспортних засобів та наборів спеціалізованих хірургічних інструментів.
Операційний директор Ніколас Вудс надає гуманітарну та військово-тактичну допомогу в Україні з першого дня повномасштабної російсько-української війни. Вудс також має ступінь магістра з ділового адміністрування Стенфордського університету:
«Мій ступінь магістра з ділового адміністрування допоміг мені плідно співпрацювати з місцевими організаціями, розвивати їхній потенціал і бути більш ефективними у наданні допомоги українцям. Українським військовим на початку війни знадобилося понад 300 тисяч комплектів бронежилетів, що спричинило справжню катастрофу в галузі логістики. Я знайшов місцевого надійного виробника, Львівський оборонний кластер, і запропонував їм співпрацю. Разом ми зібрали понад 125 000$ для виробництва понад 700 комплектів бронежилетів для українських військових. Я дотримуюсь тієї думки, що ми повинні розвивати внутрішню економіку України, адже купуючи товари всередині країні, ми можемо сприяти економічному зростанню в той час, коли рівень безробіття становить 34%.»
Крім того, варто відзначити, що UFF:
-
Організував спеціалізоване навчання для підрозділів армії та територіальної оборони через партнерство з The Mozart Group. Українські воїни мали змогу перейняти знання та навички, здобуті в кращих інструкторів з виживання, для виконання бойових завдань на лінії фронту.
-
Разом з The Mozart Group та агентством комунікацій provid розробили мобільний застосунок та сайт «Мінібібліотека українського військового», де зібрали інструкції з використання зброї, а також поради з меддопомоги. Технологічним партнером з розробки стала компанія ideil. з Луцька, а PR-команда PLEON Talan працювала над контентом. Застосунок розробили за 2,5 тижні, аби якнайшвидше запустити програму допомоги.
Більше про «Мінібібліотеку українського військового»:
-
Наразі додаток має чотири розділи: «Зброя», «Тактика», «Медицина» й «Вибухівка». В застосунку можна знайти як відео-інструкцію з використання протитанкового ракетного комплексу «Корсар», так і курс тактичної допомоги пораненим у бою.
-
Команди експертів, які пройшли Ірак, Афганістан, Сирію та інші гарячі точки спільно з українськими військовими відібрали матеріали з огляду на їхню актуальність та відповідність сучасним тактикам ведення боїв.
-
Інформацію в додатку оновлюють приблизно раз на два тижні, як тільки надходять нові презентації, відео чи переклади.
-
Наразі для вільного завантаження доступна версія для Android. iOS — на етапі розробки, роботи обіцяють завершити за кілька тижнів. Крім того, в Ukrainian Freedom Fund зауважують, що є певні складнощі, оскільки Google й особливо Apple рідко пропускають застосунки, пов’язані з війною.
-
Завантажити застосунок можна через сайт. У Play Market він наразі називається Elaborate. Спочатку його реєстрували саме під такою назвою, однак, коли Play Market затвердить оновлення, це буде «Мінібібліотека українського військового» TMG Training.