Табір «Азовець» – патріотизм та побратимство змалечку

Вже другий рік поспіль в Україні з ініціативи Азовського руху діють 4 табори військово-патріотичного спрямування у різних містах країни. У Харкові, Чернігові, Черкасах та Києві батьки мають змогу на два тижні без побоювань віддати своїх чад на виховання професійним виховникам та інструкторам. Вони дітей навчають військовій науці, медицині, розвивають фізичні сили та навики малечі, а також виховують патріотизм та любов до рідної країни.

Перший з таких таборів минулого року відкрився у Київській області. Ще учорашні бійці полку АЗОВ, котрі мають педагогічну освіту і досвід роботи з дітьми, втім через поранення не можуть далі воювати на фронті, вирішили свої знання передавати молодому поколінню українців. Ініціатива переросла у плідну працю, результатом якої став військово-патріотичний табір «Азовець».

Андрій Антипов – директор військово-патріотичного табору, голова Центру «Патріот України», колишній боєць полку АЗОВ із позивним Вчитель став одним із ініціаторів та натхненником «Азовця». Основною метою з самого початку, каже він, було шалене бажання виховувати патріотів. Так зародилася сама концепція виховно-патріотичного табору “Азовець”.

«Протягом літа – з червня і до кінця серпня нам вдається провести 6 змін на таборі. Приймаємо дітей від 7-ми до 18-ти років. Таборові зміни тривають 12 днів. Неочікувано, але ще навесні батьки стають у величезні черги, щоби віддати на виховання в «Азовець» своїх діток. Перший рік таборування показав неабиякі результати: діти після табору стали організованіші, а свідомі батьки тепер точно знають, куди краще та ефективніше віддавати своїх дітлахів у період літніх канікул. починаються у червні, за два місяці проводиться активна робота з набору дітей. Черги чимраз зростають, а кількість дітей, які відпочивають у таборі за зміну невпинно бє рекорди. За два роки існування табору, в «Азовці» пройшли «школу виживання» майже тисяча українських дітлахів. А цьогоріч, 15-річна громадянка Німеччини також стала вихованкою нашого табору. Її батьки спеціально привезли, аби дівчинка вивчила українську мову та добре знала історію нашої країни. Навчатися не завадив навіть мовний бар’єр. Навпаки, вже за кілька днів 15-тирічна німкеня адаптувалася і непогано вивчила багато українських слів, щоби роззнайомитись та спілкуватися зі своїми однолітками» – розповідає Вчитель.

photo_2016-09-22_14-13-53

Вихованцями табору «Азовець» здебільшого є діти бійців полку АЗОВ, ЗСУ, Нацгвардії України. Для них діють знижки. Хоча багато є дітей невійськовослужбовців. Батьків, які твердо вирішили, що хочуть, щоби їх чада виховувалися у патріотичному руслі.

photo_2016-09-22_14-14-01

Інструкторами та виховниками є переважно колишні бійці полку АЗОВ та активісти Цивільного Корпусу. На таборі вони працюють абсолютно безкоштовно. Більшість з них мають педагогічну освіту, а хтось вже й минулорічний досвід роботи в «Азовці». Та однозначно, що всі знають і використовують ефективний підхід до дітей, адже всі вихованці після табору повертаються до рідних до домівок не лише з гарними враженнями, а й новими знаннями та вміннями.

photo_2016-09-22_14-14-11

До речі, щодо ціни на путівку на табір, то цьогоріч вартість несуттєво зросла, через збільшення масштабів самого відпочинкового табору та введення нових дисциплін для виховання. Діти їздять на екскурсії, ходять у походи, відвідують музеї тощо. За 12 таборових днів, де з дитиною працювали кращі виховники та інструктори у руслі патріотичного виховання батьки цього року платили 2 тисячі 800 гривень. Це, каже, Вчитель без урахування заробітної платні для інструкторів на таборі. Адже працюють вони на волонтерських засадах. Основна сума приходиться на дорогу, харчування, реманент та одяг для дітей. Кепки, футболки, військова форма, значки, різноманітні аксесуари із символікою табору «Азовець», які після відпочинку залишаються на пам’ять вихованцям.

Програма табору розроблена з урахуванням потреб дитини

Над вихованням дітей у таборі «Азовець» працюють 4 інструктори та до 10-ти виховників, в залежності від кількості роїв (загонів). Діти в роях гуртуються за віком, а не статтю. Тобто хлопці і дівчата одного віку увесь таборовий заїзд проводять пліч-о-пліч, допомагаючи один одному. Проживають та ночують вони, звичайно ж, окремо, у наметах. Хлопці допомагають впоратися із військовими дисциплінами, дівчата підказують багато чого в медицині. Таке спілкування дітям необхідне, вони звикають один до одного, починають дружити, тут зароджується взаємодопога. За ними завжди спостерігають виховники та інструктори.

Смуга перешкод, медицина, катання на БРДМ, лекції з історії, ексурсії на базі полку АТЕК, на аеродромі, а також екскурсія Києвом – так проводять свої кращі за літо 12 днів дітлахи у таборі. Вільної хвилинки на байдикування вихованцям фізично не вистачає. Адже програма розроблена так, аби діти були увесь час зайняті.

Таборові відзнаки – найкраща мотивація для дітей

Наприкінці кожної зміни вихованці табору «Азовець» здають заліки «АЗОВ-СПАРТАН» та отримують відзнаки – спеціальні значки. За кожну дисципліну, якщо дитина її здала – отримує нагородний значок. Така система заохочень дуже мотивує дітей, примушує їх ставати кращими, організованішими, відповідальнішими.

«Азовець» дає не лише знання та вміння, а й цінності

«Азовець» – це в першу чергу, виховний табір. Тут дійсно виховують характер, прагнення ставати кращим щодня, допомагати іншим. І якщо діти у 10 років цього ще не до кінця розуміють, то мають розуміти батьки, які хотіли б бачити своїх дітей з міцним характером, цінностями, які плекають кожен азовський інструктор та виховник. Під час щоденного спілкування із досвідченими педагогами дитина вбирає безліч знань про природу, навколишній світ, про сучасні досягнення, історію, культуру, про довійськову підготовку, а що найголовніше, – загартовує свій дух і волю. Усі ці знання діти здобувають у колі однодумців у формі грі без зазубрювання і втоми.

 «Азовець» – це друзі на усе життя

Найголовніше – «Азовець» – це друзі на все життя. Адже діти стільки разом пережили, створили, пройшли! У них спільні жарти, спільні спогади. Це побратимство змалечку! Коли взаємодопомога та міцне плече таборового друга робить дитину більш відкритішою, відповідальнішою та навіть мужнішою.

photo_2016-09-22_14-14-23
Коли літо закінчується, виховники, інструктори працюють на іншому фронті своєї діяльності. У рамках роботи Центру «Патріот України», учорашні бійці АЗОВу-педагоги займаються вихованням підлітків та студентів віком від 15-до 21-го року. Тобто під час навчального періоду в університетах, коледжах, технікумах активісти проводять уроки мужності, вишколи, лекції, екскурсії, заняття з медичної підготовки, демонструють фільми патріотичного спрямування, а також організовують живе спілкування з бійцями полку АЗОВ.

Наталка Коцкович

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа