Свою сенсаційну перемогу в першому турі чемпіонату США Дарія Снігур присвятила Україні

daria-snigur

(CNN) Дарія Снігур присвятила своїй рідній країні, Україні, свою шокову перемогу над Сімоною Халеп у своєму дебюті на турнірі Великого шолома на US Open у понеділок.

Снігур, яка займає 124-ту позицію у світовому рейтингу та мусіла пройти відбір на Відкритий чемпіонат США, перемогла сьому номер посіву Халеп у першому раунді в трьох сетах 6-2 0-6 6-4 на стадіоні Луї Армстронга.

Згодом, коли емоції, здавалося, наздогнали її, вона передала повідомлення для своїх співвітчизників додому. “Це перемога для України, для всього українського народу, для моєї родини, для моєї команди”, — сказала вона на корті після матчу. «Ситуація, звичайно, не з приємних. Я намагаюся робити все найкраще для України, намагаюся підтримувати свою країну.

daria-snigur2

Це не так легко, тому що війна триває. Іноді неможливо грати, але я намагаюся робити все, що в моїх силах, тому що я хочу жити в Україні».

Незважаючи на те, що Снігур вийшла на другий за величиною корт для свого дебюту на турнірах Великого шолома проти, мабуть, найгарячішої тенісистки на даний момент, вона ніколи не виглядала зляканою, зіткнувшись із суперницею з топ-10 вперше в своїй кар’єрі. Зігравши лише в третьому матчі рівня WTA, вона виграла в один сет, щоб заспокоїти будь-які нерви, домінуючи над Халеп своїм неортодоксальним стилем.

Однак дворазова переможниця турнірів Великого шолома Халеп продемонструвала свій досвід, вигравши другий сет лише за 24 хвилини та встановивши вирішальний фінальний фрейм. Але, виявивши рішучість, яка суперечила її досвіду, Снігур не збилась з курсу. 20-річна дівчина пішла вперед в рахунку 5-1, лише за ґейм від перемоги, коли Халеп почала відбиватися.

Румунка скоротила рахунок до 5-4, але, коли Снігур подавала на матч, Халеп ударом з бекхенду змогла знайти лише сітку, завершивши незабутню перемогу українки.

Коли вона усвідомила, що здобула свою першу перемогу в турі, її руки вражено потягнулися до обличчя, і потекли сльози.

“Я дуже щаслива. Я дуже, дуже, дуже нервую”, – сказала Снігур, яка була чемпіонкою Вімблдону 2019 року серед юніорів. «Але я намагався зробити все можливе».

Минулого тижня Снігур зіграла в турнірі «Теніс грає за мир» для України між раундами кваліфікації на US Open. За даними Тенісної асоціації США, ця подія зібрала 1,2 мільйона доларів. Снігур – одна з п’яти українок у цьогорічному розіграші.