Стоп маніпуляціям та насильству: екоактивісти не терористи

stop_1

Понад 150 представників правозахисних та природоохоронних організацій, екологічних активістів, журналістів та представників академічних кіл приєдналися до Заяви про неприпустимість маркування екологічних активістів екотерористами лише за декілька днів з дня її опублікування. Серед ініціаторів та підписантів цієї заяви ГО Бюро екологічних розслідувань (БЕР), МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ), ГО “Харківська правозахисна група”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО “Центр Протидії Корупції”, ГО «Природоохоронна група», ГО «Мережа захисту національних інтересів» (АНТС), ГО «Єдина Планета» (ХутроOFF) та багато інших.

У заяві йдеться, що суспільству нав’язують поняття «екотероризму», «екорейдерства» та інші ярлики щодо екологічних активістів, громадських організацій або просто звичайних людей, які використовують мирні та законні засоби для захисту довкілля та своїх прав. Робиться це для того, щоб в очах широкої громадськості дискредитувати захисників довкілля, виставити їх злочинцями та зробити виправданими переслідування та насилля щодо них.

За даними МБО “Екологія-Право-Людина” лише у 2021 році зафіксовано десятки прикладів залякування та нападів на осіб, що захищають довкілля. І це лише верхівка айсберга, оскільки велика кількість подібних випадків не висвітлюється у пресі.

Підкинуті гранати, спалена автівка, увіткнутий в двері ніж, побиття та інші форми залякування у XXI столітті в центрі Європи все ще залишаються аргументами у суперечках з місцевим населенням забудовників, підприємств-забруднювачів або осіб, які вирубують ліс чи видобувають копалини.

Більше того, окрім нав’язування суспільству ганебних ярликів щодо людей, які у законний спосіб захищають довкілля та свої екологічні права, окремі особи та народні депутати, відстоюючи інтереси певних підприємств, намагаються на законодавчому рівні визнати поняття екотероризму та екорейдерства та фактично криміналізувати дії громадськості. 

Правозахисники б’ють на сполох та закликають парламентарів, Президента, інші органи державної влади, бізнес та медіа підтвердити свою відданість демократичним цінностям, свободі слова та правам людини, та не піддаватися тактиці тих, хто не бажає вирішувати довкіллєві проблеми, а натомість шельмує громадськість, провокує та підштовхує представників бізнесу та влади до насильницьких або інших способів тиску на екологічних активістів замість пошуку діалогу та мирного вирішення суперечок.

stop_2

Джерело: МБО «Екологія-Право-Людина»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа