Спільнота Святого Егідія – серед основних організацій, які підтримують Україну у воєнний час

photo_2022-03-09_19-31-27

100 днів триває війна в Україні. Увесь цей час Спільнота святого Егідія підтримує регіони, які постраждали внаслідок бойових дій, а також займається пошуком і поширенням гуманітарної допомоги для біженців в Україні та Європі. Для цього створено міжнародну структуру з центром у Римі, Варшаві, логістичним центром у Львові та гуманітарним центром у Івано-Франківську, в якій працюють сотні волонтерів.

Допомога медикам

МОЗ: «Comunita di Sant’Egidio – один з основних постачальників гуманітарної допомоги, які підтримують медичну систему у воєнний час». Спільнота підтримує Україну у вирішенні ключових медичних проблем – через Міністерство передано гормональні препарати інсулін та левотироксин для потреб діабетиків та людей із захворюваннями щитоподібної залози. Також понад 80 лікарень у 18 областях України уже отримали необхідні та дорогі ліки (в тому числі, гормони, антибіотики та сильнодіючі знеболюючі засоби), дитяче харчування, речі першої необхідності:

«Ми високо цінуємо ваше партнерство та солідарність», – Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України.

 «15 палет медикаментів та розчинів для замісної ниркової терапії Спільнота Святого Егідія днями передала Першому медичному об’єднанню Львова. Наші пацієнти, нирки яких вийшли з ладу, і надалі матимуть можливість безперешкодно проходити процедури гемодіалізу. Щиро дякуємо за надану гуманітарну допомогу!»,  – Перше медичне об’єднання Львова;

«Колектив та адміністрація КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» висловлює величезну вдячність Спільноті Святого Егідія за надану гуманітарну допомогу – вкрай необхідні ліки та предмети першої необхідності. Ваша допомога – це вагомий внесок в роботу лікарні, відчутна підтримка наших пацієнтів, в тому числі дітей, роділь та породіль, поранених та травмованих, а також медичних працівників, що продовжують надавати медичну допомогу громадянам  в умовах активних бойових дій на територіях Донецької області», – Олена Руденко, директор медичного закладу.

Підтримка біженців

Спільнота Святого Егідія надає гуманітарну допомогу біженцям та жителям у небезпечних регіонах України, у великих містах та маленьких і віддалених населених пунктах. Медикаменти, їжа, дитяче харчування, одяг та взуття, матраси, засоби гігієни, побутова хімія тощо передаються через міські адміністрації, територіальні громади тих областей, які найбільше постраждали внаслідок дій окупантів та продовжують перебувати у небезпеці (серед них – Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Запорізька області). Також Sant’Egidio передає допомогу через волонтерські, релігійні організації та надсилає її індивідуально.

В Івано-Франківському домі Спільноти щотижня отримують допомогу кілька сотень людей. В гуманітарному центрі переселенці отримують їжу, предмети гігієни, ліки і одяг.

«Висловлюємо велику подяку Вам за те, що продовжуєте працювати заради України та надали гуманітарну допомогу у вигляді медичних засобів, які дуже важливі на даний час. Надану вами допомогу буде використано для надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я міста Дніпра», – Борис Філатов, міський голова Дніпра.

«Такий великий гуманітарний вантаж ми отримали вперше! Дякуємо вам за відкриті серця до людей, які потребують допомоги! Вони дякують вам зі сльозами на очах, адже серед них є ті, хто не отримували жодної підтримки уже понад три місяці», – Лілія Гайдай, волонтер та директор Маліївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Березнегуватської селищної ради Миколаївської області;

«Адміністрація Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів художнього профілю №1 ім. А.С. Макаренка щиро дякує SantEgidio за допомогу. У лихі часи оголюються серця, і на противагу жорстокості й злу постає щире, справжнє, людяне. Висловлюємо щиру подяку щедрим благодійникам, які не залишили нас в біді. Най добро буде з вами, бо хто дає убогому, той не зубожіє», – Олена Ілляшенко, директор закладу.

Евакуація

Sant’Egidio здійснює евакуацію за кордон та у безпечні місця в Україні дітей, літніх людей, хворих, які потребують діалізу, людей з інвалідністю, сімей з «гарячих точок» України:

“Спільнота Sant’Egidio евакуювала та прийняла уже понад 100 людей з України, яким потрібен діаліз, та їхні сім’ї. Евакуйовані – жителі Харкова, Чернігова, Кременчука, Краматорська, Полтави, Сум, Києва та Гостомеля. Їх приймають у Римі, Генуї, Берліні, Мюнхені та інших містах Європи. Над цим важливим проектом працює дуже багато небайдужих людей – їм успішно вдається буквально вирвати людей, що потребують діалізу, з лап війни та страху, і навіть смерті» – Оля Макар, координатор руху «Молодь за мир», створеного всередині Спільноти Святого Егідія;

Підтримка бідних

Продовжуємо проводити щотижневі роздачі їжі для бідних і бездомних людей у Києві (Троєщина, Дарниця, Вокзал), Львові, Івано-Франківську та Луцьку:

“Юля і її маленька донька Єва приїхали у Київ з Волновахи, їм надала житло зовсім чужа людина. Їх місто під окупацією ворогів. Коли ми проводили раздачу, то помітили їх та запропонували їжу. Тепер ми друзі”, – представниця Спільноти Жанна Семенькова Побережская із Троєщини.

Спільнота Святого Егідія в Україні та світі не зупиняється на зробленому та продовжує допомагати!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа