Сім років безкарності за воєнні злочини. Що має зробити Україна?

brief

дата: 11 листопада 2020 о 12:30 год.

місце: м. Київ,  Український кризовий медіа центр (УКМЦ) 

онлайн: Zoom ttps://us02web.zoom.us/j/82908696972?pwd=ckFkRFB1aU5JVWZGYW9HSk45Unh5dz09

Ідентифікатор конференції: 829 0869 6972 Код доступа: 676932

Skype для бізнесу: https://us02web.zoom.us/skype/82908696972

На сьомому році війни із Росією українське законодавство досі не має правових інструментів для покарання воєнних злочинців. У Кримінальному кодексі України не передбачено відповідальності за злочини проти людяності, а положення щодо воєнних злочинів не повною мірою відповідають вимогам міжнародного права. Цю проблему покликаний вирішити законопроект р.н. 2689, який підготовлено з метою надання можливості адекватного та ефективного кримінального переслідування у рамках правової системи України осіб, які вчинили найтяжчі злочини за міжнародним правом.

Цей проект закону ініційований народними депутатами, розроблений правозахисниками, науковцями та міжнародними експертами на виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, рішення Ради національної безпеки та оборони України від 25 січня 2015 року «Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією» та низки резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

На ухвалення цього законопроекту усі ці роки чекають десятки тисяч людей, які стали жертвами збройного конфлікту. Наразі законопроект готується на ІІ читання у Верховній Раді України, але зволікання із ухваленням проекту закону уже призводить до невідворотних наслідків. Міжнародні злочини не мають терміну давності, тому правильна кваліфікація відповідних діянь сьогодні дасть можливість притягнути відповідальних у майбутньому навіть через десятки років. Більше того, засуджені за міжнародні злочини не підлягають амністії, якої вимагає Росія у рамках Мінського процесу.

Під час зустрічі правозахисники і автори проекту закону проінформують про ситуацію навколо проблеми безкарності за воєнні злочини в Україні та роль у її подоланні законопроекту р.н. 2689, який приводить національне законодавство у відповідність до міжнароднародного гуманітарного та міжнародного кримінального права. Також наші експерти розкажуть про проблеми, з якими стикнулися під час підготовки проекту закону до другого читання та про спротив  з боку різних політичних сил.

Спікерами та спікерками заходу будуть:

  • Денис Монастирський, голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності
  • Гюндуз Мамедов, заступник Генерального прокурора України;
  • Костянтин Задоя, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, автор законопроекту 2689;
  • Антон Кориневич, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим
  • Virginie Amato, регіональний координатор з Європи, Коаліція при Міжнародному кримінальному суді (CICC);
  • David Donat Cattin, доктор юридичних наук, Генеральний секретар, парламентарі з глобальних дій (PGA);
  • Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод;
  • Скотт Мартін, керуючий партнер, ТОВ “Дотримання глобальних прав” (Global Rights Compliance LLP), Служба з міжнародних юридичних консультацій (International Legal Advisory Services)
  • Олександр Грищенко, колишній незаконно утримуваний
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа